V Nitre by mohli jazdiť električky

2 min read

Mesto chce podporovať hromadnú dopravu v Nitre. Otvára verejnú aj odbornú diskusiu na tému udržateľnej mobility.

S príchodom automobilky a tým, že chceme mesto rozširovať smerom na sever, musíme uvažovať nad novými spôsobmi prepravy. Električky sú jednou z možností,“ priblížil zámer hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Električky by mali prepravovať masy ľudí, ktoré sa sústreďujú najmä na Klokočine a Chrenovej. Jedna vetva by mala teda prepravovať ľudí zo sídlisk do centra mesta. Druhá vetva by mala smerovať do priemyselného par­ku.

Druhá vetva by mala viesť smerom do priemyselného parku,“ potvrdil hovorca mesta. Pripomenul, že v lokalite Párovské lúky by mohlo vyrásť v budúcnosti nové sídlisko pre asi 35-tisíc obyvateľov. Tu vidí mesto potenciál prilákať ľudí späť do Nitry.

„Asi 15-tisíc obyvateľov odišlo z Nitry do rôznych satelitov, ako Lapáš, Ivanka pri Nitre, Branč a my by sme ich chceli sústrediť do tejto novej mestskej časti. Práve táto električková trasa by viedla aj zo súčasných sídlisk do centra mesta. Takisto aj centrum mesta by sme chceli napojiť na priemyselný park a Párovské lúky,“ uviedol hovorca Nitry.

Mesto ráta s tým, že tento zámer by mohol byť súčasťou projektového obdobia na roky 2021 až 2027. Na financovanie projektu chce využiť eurofondy.

TYP OD čitatela Daniela

tip@aktuality24.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.