Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Vedci Našli V Marihuane Možnú Liečbu Koronavírusu

2 min read

Vývoj vakcíny proti novému vírusu je zdĺhavý a neistý proces, ako aj lenivý a nákladný, ale ak bude epidémia pretrvávať, môže to byť pre farmaceutické spoločnosti veľmi výhodné.

Myslí si to skupina vedcov zo Spojeného kráľovstva, ktorí našli možnú liečbu proti Coronavirus v zložke rastlín marihuany.

Môže byť liečba proti Coronavirus v marihuane? “Odpoveď je áno,” povedal Jhon Afellay, vedúci štúdie. Podľa svedectiev týchto vedcov je THCV molekula konopnej rastliny schopná usmrtiť vírus, ak sa podáva správnym spôsobom. „Preto sa táto choroba narodila v Číne, pretože marihuana sa tam takmer vôbec nevyužíva a vírus je v tele Aziatov.

Pre Stephane Bull, vedeckého lekára a zakladateľa laboratória Healths Lab SL, je THCV schopná zastaviť šírenie vírusu imunizáciou neinfikovaných. „Najzložitejšou vecou je extrakcia molekuly THCV, ktorá trvá pomalým procesom macerácie 14 dní na získanie 10 gramov z tejto zložky je potrebných 100 gramov rastliny.“

Ak však 0,02 gramu injekcie THCV intravenózne zníži pravdepodobnosť nakazenia vírusu až na 95%, “vysvetlil Stephane. Hovorí, že našli možné vyliečenie experimentovaním s infikovanými potkanmi, „celkovo sme pracovali s viac ako 1000 vzorkami a hlodavce, ktorí dostali minimálnu dávku THCV, boli vyliečení za menej ako 24 hodín,“ uzavrel.

Zdroj: https://cerebrother.com/


More Stories

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *