Hlinu malo vedenie držať na uzde. Rada KDH pred ním chodila v predklone, hovorí Jozef Mikloško

2 min read

Opakovaný neúspech KDH podnietil stálice tejto strany ku tvrdej kritike. Čerstvým príkladom je aj Jozef Mikloško, brat o čosi známejšieho Františka Mikloška. Tento exposlanec a niekdajší veľvyslanec v Taliansku sa nechal počuť, že predsedníctvo strany malo Hlinu držať viac na uzde, skritizoval nepružné pomery v KDH aj ignorovanie starých členov. Šéf strany sa mal podľa neho vrátiť späť k podnikaniu z politiky už dávno.

Úvod svojho kritického vyjadrenia začal Mikloško pripomenutím, že predsedníctvo KDH malo generovať nové myšlienky či témy, „držať na uzde svojho predsedu“ a jeho členovia vraj mali vystupovať vo svojich agendách. Podľa mienky exposlanca sa ale nič také, až na malé výnimky, nedialo.

„Konzílium KDH má asi 250 bývalých vysokých politikov – členov vlád, poslancov, diplomatov, štátnych tajomníkov… Myslíte, že za posledné 4 roky im aspoň niekto povedal Dobrý deň?“ píše Mikloško, čím zrejme naráža na to, že aktuálne v strane chýba záujem o tých, ktorí ju budovali.

Kritizoval aj predsedkyňu Konzília, ktorú nikto nevolil a ktorá sa nezaujímala o seniorov Kresťanskodemokratického hnutia. „10 krát som to povedal na Rade KDH – nič,“ sťažuje sa ďalej veľvyslanec.

Pozrite sa, koľko dostali krúžkov

Pripomína, že Rada strany síce v tomto zmysle schválila jeho návrh uznesenia pre Konzílium, ale nikto si ho nevšímal.

„A mimochodom, pozrite sa koľko krúžkov dostali jednotliví členovia Predsedníctva, koľko krúžkov dostali iní z neba spadnutí kandidáti,“ vraví expolitik, čím naráža na to, že títo ľudia neboli pre voličov zaujímaví.

Vo svojom ďalšom vyjadrení skritizoval aj personálne obsadenie na mimoriadnom sneme, ktorý sa uskutoční 14. marca. Podľa jeho mienky by mali byť delegáti, ktorí zastupujú regióny, riadne zvolení.

Hlina mal ísť podnikať už dávno

„Aj Radu KDH treba prevoliť týmto spôsobom. Však tá úplne v predklone chodila pred Hlinom. Snem, na ktorom budú delegáti z predchádzajúcich snemov nemá význam. Počúvať tam to, čo sa títo ľudia neodvážili povedať predtým, je zbytočné,“ hnevá sa na skostnatené pomery v strane.

K záveru tiež konštatuje, ako ho naštvalo, keď počas volebnej noci v prvom televíznom vstupe Alojz Hlina povedal, že ak bude výsledok pozitívny, na svojom poste zostáva, ak nie, vráti sa späť k podnikaniu. „Mal ísť podnikať už dávno!“ prizvukuje Mikloško.

Bývalý veľvyslanec bol v minulosti ku predsedovi KDH podstatne zmierlivejší. Hlinu otvorene nekritizoval, ale skepticky sa vyjadroval napríklad o pakte o neútočení medzi kresťanskými demokratmi a progresívcami.

— TOD

Váš tip posielajte na tip@aktuality24.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.