Rúšok alebo rasistický útok

2 min read

16 ročný rómsky chlapec ktorí cestoval vlakom z Prešova do Vranou nad Topľou sa dostal do konfliktu len kvôli tomu že namal rúšok na tvári pričom ho mal vo vrecku. Samozrejme tento skutok mladého chlapca neospravedlňuje a mal mať na tvárí rúšok a tak chrániť seba aj okolie a dokonca sa aj vozil z priateľmi na čierno. No vyškolení zamestnanci Železničnej spoločnosti mali konať inak profesionálne, nato hádam sú školení aby každú situáciu zvládli s rešpektom. No tak sa nestalo a zamestnanec sa choval k mladému rómskemu chlapcovi nepekne ako keby bol nakazení, dokonca to celé riešil tak že rómsky chlapec má isť od neho 5 metrov potom si dotyčného chlapca nahrával na svoj súkromní mobil a ešte k tomu do mládenca strkal je podla Vás normálne správanie. mame takí pocit z videa ktorí koluje po všetkých sieti na internete že pán zamestnanec to riešil rasistickým útokom a chcel sa podeliť z priateľmi o natočení z celím Slovenskom. Ako vieme každý vlak má svoj kamerový system pre svoju ochranu. Takže pán zamestnanec porušil zákon ustanovenia § 11 až 16 Občianskeho zákonníka má každá fyzická osoba právo na ochranu svojej osobnosti a najme (filmovanie) osôb, hlavne detí bez súhlasu je trestné.

Samozrejme týmto to nekončí a budeme sledovať tento príbeh tak aby sme zistili čo najviac budeme kontaktovať pána hovorcu Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. Tomáš Kováč aby sa nám vyjadril a taktiež budeme kontaktovať´t mladého rómskeho chlapca s ktorím aj natočíme celú situáciu čo sa vlastne stalo.

Pán Farkaš – vyjadruje čistí rasizmus foto

Zdroj – AKTUALITY24.SK


5 thoughts on “Rúšok alebo rasistický útok

  1. to akože v práve je drzý, nevychovaný asociál (akejkoľvek rasy)? kto toto vôbec napísal? Jednak samá pravopisná chyba a jednak sa chce zastávať človeka, ktorý porušuje nariadenia vlády? Kde k tomu príde personál vlaku, ktorý ani nemá poriadne ochranné prostriedky? Má riskovať zdravie alebo život? Vžite sa do situácie toho vlakvedúceho. Doma má možno strých rodičov a nejaký nevychovanec drzý im pošle COVID? Je mi z cteného autora na zvracanie!!! Len preto, že drzáň nepatrí k väčšinovému etniku, tak pre neho nariadenie vlády neplatí? Hanba

  2. 1. Nikde nevidím meno autora (?) 2. Odporúčanie je správať sa,ako by som bol nakazený,to znamená mať rúško na tvári,nie vo vrecku. Mimochodom,odkiaľ viete,že ho mal vo vrecku ? 3. Na základe čoho hodnotíte,že išlo o „rasistický útok“ ? Tiež mi je z toho článku zle,ak mienite obhajovať ľudí,ktorí sa takto správajú,strácate „glanc“.

  3. Keby mládenec (bez ohľadu na to či róm, či aziat, či beloch, či černoch) vo vlaku rešpektoval pravidlá ako ostatní cestujúci, nedošlo by ku konfliktu.Tým, že nemal rúško, ohrozil bezpečnosť a zdravie spolucestujúcich i pracovníkov železnice. Pre neho neplatia také isté povinnosti ako pre ostatných – nosiť rúško a zaplatiť cestovný lístok? Mládenec provokuje a nakoniec je vinníkom ten nevinný? To čo sú za zvrátené myšlienkové pochody?

  4. KATASTROFA, AKO DRZO A BEZOCIVO SA SPRAVAL TENTO SOPLIAK. VSETKYCH OHROZOVAL A ESTE ICH AJ URAZAL. A DEMENTNY AUTOR SI HO ESTE ZASTAVA. AUTORA ZATVORIT DO BLAZNINCA A DRZEHO ROMAKA DO POLEPSOVNE.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.