Český pästiar sa v marci vyliečil z koronavírusu. Podľa Konečného je to len zveličený problém

2 min read

rm 13 Birmingham - Èech LukᚠKoneèný s titulom profesionálneho majstra Európy EBU v ¾ahkej strednej váhe po víazstve nad Britom Matthewom Hallom v Birminghame 18.septembra 2010. FOTO TASR/AP Lukas Konecny of the Czech Republic celebrates with the EBU light middleweight title after beating Britain's Matthew Hall in their boxing match at the LG Arena in Birmingham, England, Saturday, September 18, 2010. (AP Photo/Simon Dawson)

Podľa niekdajšieho českého profiboxera Lukáša Konečného je celosvetovo medializovaná situácia okolo ochorenia COVID-19 úplne zveličený problém. Dnes už 41-ročný pästiar to napísal na facebooku.

V minulosti získal dvakrát bronz na majstrovstvách sveta amatérov a nestratil sa ani po prechode medzi profesionálov. Konečný mal ešte 18. marca pozitívny test na koronavírus, no po necelých dvoch týždňoch už mal za sebou dva negatívne testy a skončila sa pre neho aj domáca karanténa.

Konečný aktuálne podniká aj v oblasti športu, je vlastníkom fitnescentra. Na základe nariadení zhora je však toto zariadenie zatvorené a otvoriť ho bude môcť až 11. mája. Aj to za prísnych bezpečnostných pokynov – zázemie musí zostať zatvorené. „Kto otvorí fitko bez sprchy a toalety? Iba ten, ktorý tam nikdy nebol alebo nikdy necvičil. Ja počas tréningu vypotím aj dve či tri kilá. Kto má potom v tých veciach ísť domov v MHD? Ktorá žena (aj mnoho chlapov) vydrží 90 minút bez toalety?“ napísal konečný na sociálnej sieti a pridal aj ďalšie otázky, ktoré ho privádzajú do nemého úžasu. Informácie priniesol portál iDnes.cz.

Podľa Konečného už mnoho ľudí ochorenie prekonalo bez toho, aby o tom vôbec vedeli. „Úplne chápem a rešpektujem, že tu máme rizikové skupiny obyvateľstva, ktoré je potrebné chrániť. Ale keď vidím, koľko z tých občanov riskuje svoje zdravie v obchodných centrách mimo času, ktorý je vyhradený pre nich, tak si myslím, že aj oni to vidia podobne ako ja – že ide o úplne zveličený problém,“ napísal tiež bývalý boxer.

Okrem toho sa Konečný venuje aj komunálnej politike či prevádzke reštauračných zariadení. „Kto vynahradí všetky tie straty? Úvery, pôžičky, prenájmy, energie či platy zamestnancov. Čo je to za nezmysel brániť partii ľudí pokecať si pri pivku, keď obchody sú plné ľudí? Nakúpiť si musí každý, aj keď sa koronavírusu obáva, no do krčmy pôjde len ten, kto chce a komu neprekáža prípadné riziko nákazy. V obchode sa tiež tlačí mnoho ľudí a ani sa nepoznajú,“ myslí si rodák z Brna.

Lukáš Konečný v rokoch 2001 až 2018 dosiahol v profiringu bilanciu 51 víťazstiev a 5 prehier. Ešte ako amatér získal dvakrát bronz na majstrovstvách sveta.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.