Lyon pohrozil právnymi krokmi po predčasnom ukončení Ligue 1

1 min read

JB 44 Manchester - Hráè Lyonu Maxwel Cornet (vpravo) oslavuje so spoluhráèom Memphisom Depayom úvodný gól do bránky Manchesteru City vo futbalovom zápase F-skupiny Manchester City - Olympique Lyon 1. kola Liga majstrov na štadióne v Manchesteri 19. septembra 2018. FOTO TASR/AP Lyon's Maxwel Cornet, right, celebrates with Lyon's Memphis Depay, left, after scoring his sides first goal during the Champions League Group F soccer match between Manchester City and Lyon at the Etihad stadium in Manchester, England, Wednesday, Sept. 19, 2018. (AP Photo/Dave Thompson)

Lyon 1. mája 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Dave Thompson)

 

Olympique Lyon pohrozil po predčasnom ukončení francúzskej futbalovej ligy právnymi krokmi. Vedenie klubu nie je spokojné s verdiktom riadiaceho orgánu súťaže a chce si nárokovať aj náhradu škody, ktorá podľa prezidenta Jeana-Michela Aulasa dosiahne niekoľko miliónov eur.

„Vyhradzujeme si možnosť odvolania sa proti tomuto rozhodnutiu a domáhania sa náhrady škody,“ uviedol Lyon v oficiálnom stanovisku. Olympique obsadil v tabuľke po 28 absolvovaných kolách až siedme miesto a po dlhých rokoch sa tak nepredstaví v európskych pohárových súťažiach. Paradoxne je ale ešte stále v hre v prerušenej Lige majstrov, v prvom osemfinálovom dueli zdolal doma Juventus Turín 1:0.

Šéf klubu Aulas ešte pred definitívnym verdiktom o ukončení súťaže navrhol, aby sa liga dohrala systémom play off v priebehu augusta. Riadiaci orgán súťaže (LFP) sa ale rozhodol na základe vládneho nariadenia nepokračovať a Ligue 1 je tak prvou z najväčších európskych líg, ktorá ukončila sezónu. Titul obhájil Paríž St. Germain.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.