Sériového vraha s malým penisom vysmiala celá súdna sieň.

3 min read

Cez deň chytal zločincov a vychovával dcéry, v noci znásilňoval a vraždil.

Vraždil a znásilňoval od polovice 70. rokov až do roku 1986. Potom si dal jednoducho pauzu. Teda až na telefonáty, ktorými sa ženám pripomínal so zvrátenými otázkami, či si spomínajú na to, „ako sa hrali“.

Skúsenosti policajta nevyužíval na boj proti zlu, ale naopak na jeho páchanie. Sériového vraha Josepha DeAngela polícia zatkla v 72 rokoch pred domom, v ktorom žil so svojou dcérou a vnučkou. Obraz starého deduška zrazu spadol ako domček z kariet.

V tomto článku si prečítaš:

  • Na čo mu pri znásilneniach slúžil kuchynský riad
  • Prečo ho vyhodili z policajného zboru
  • Čo vravel obetiam a polícii vo svojich desivých telefonátoch
  • Kto mal byť Jerry, ktorý ho vraj nútil k vraždám
  • Ako si na Golden State Killera spomínajú jeho obete
Identikit páchateľa (pre obdobie rokov 1976-1986) s prezývkou Golden State Killer či East Area Rapist

Manžel, otec 3 dcér a neľútostný zabijak

Na konte mal vlúpania, krádeže, únosy, znásilnenia a vraždy. Josephovi Jamesovi DeAngelovi Jr. počas jeho vražednej éry hovorili East Bay/Area Rapist (Znásilňovač z East Bay/Area, ktorý sexuálne zneužil zhruba 50 žien), Visalia Ransacker (Lupič z Visalie, ktorý vykradol asi 100 domov), Original Night Stalker  (Pôvodný nočný stopár) či the Diamond Knot Killer (Vrah s diamantovými uzlami, ktorý podľa svojho priznania zabil 13 ľudí).

Všetky tieto prezývky spájali jednu jedinú osobu. Polícia si však dlho nevedela spojiť, že všetky skutky spáchal ten istý človek. Jeho azda najznámejšou prezývkou, ktorá zhrnula všetky menované činy, je Golden State Killer (Zabijak zo zlatého štátu). Jej autorstvo sa viaže k spisovateľke Michelle McNamarra, ktorá pri love na vraha napísala knihu s názvom I’ll Be Gone in the Dark: One Woman’s Obsessive Search for the Golden State Killer. Na podklade knihy natočilo HBO rovnomenný seriál.

Joseph James DeAngelo sa narodil v roku 1945 v New Yorku, väčšinu života však strávil v Kalifornii, ktorú prezývajú aj Golden State – z čoho vznikla jeho prezývka. V polovici 60. rokov sa pridal k námorníctvu a slúžil počas Vietnamskej vojny. Od roku 1973 pracoval pre políciu. 

V rovnakom roku si vzal za manželku advokátku Sharon Marie Huddle, s ktorou splodili 3 dcéry. DeAngelo žil so ženou od roku 1991 oddelene, ale až v roku 2018, kedy DeAngela zatkla polícia, požiadala Sharon formálne o rozvod. Dovtedy zrejme nemala ani potuchy, že dlhé roky zdieľala postel s vražednou beštiou.

Otec ochránil dcéru pred znásilnením, doplatil však na to životom

V roku 1975, kedy už DeAngelo 2 roky pracoval v polícii, zabil prvého človeka. Jeho obeťou sa mala podľa ABC stať 16-ročná Beth Snelling. Do cesty sa ale mužovi postavil jej otec, 45-ročný Claude, a tak ho páchateľ zastrelil. DeAngelo vtedy prekročil pomyselnú hranicu medzi lúpežami, znásilneniami a vraždou. Už nebolo cesty späť. V najbližších rokoch polícia neúspešne pátrala po násilníkovi, lupičovi a vrahovi. Nevedeli, že týchto troch zločincov zosobňuje ich kolega zo zboru.

Podľa novinového výtlačku The Times Standard z roku 1977 (pozri nižšie) vyšetrovatelia zo Sacramenta tvrdili, že znásilnenia spáchal East Are Rapist. Premýšľali však, či iba jeho brutálne činy niekto nenapodobňuje. Odborne sa tomuto fenomému hovorí „copycat effect“. Český expert na sériových a masových vrahov Andrej Drbohlav nám v rozhovore prezradil, že napodobňovanie je špecifické skôr pre druhú menovanú skupinu – masových vrahov.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kategórie

Najnovšie články

Mohlo by Vás zaujímať

error: Alert: Content is protected !!
Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.