Východ Česka zasiahla nová vlna koronavírusu

1 min read

Epidémia koronavírusu zasiahla východ Českej republiky, kde sa vo veľkom presunula z iných častí. Zo dňa na deň tu začali vznikať rekordne početné nové ohniská.

Východ Česka má veľký problém. Práve tu sa presunula epidémia koronavírusu zo západu krajiny. Aj napriek tomu, že sú tieto lokality veľmi blízko našich hraníc, slovenská vláda či epidemiológovia ešte nezasiahli. Stane sa tak pravdepodobne na piatkovom stretnutí. Ešte v pondelok však bola situácia pokojnejšia, preto sa naša strana rozhodla ponechať Česko na zozname menej rizikových krajín.

Nové ohniska vznikli najmä v Uherskom Hradišti či na severe Moravy. Naopak Chebsko, Domažlicko a severozápad Čiech sú takmer bez výskytu vírusu. Najväčšie týždenné prírastky sú momentálne v Karvinej (+ 191), Frýdku-Místku (+ 84), Prahe (+ 64) a Ostrave (+ 46). Vírus sa aktuálne šíri tiež v Kutnej Hore, Novom Jičíne, Olomouci, Jihlave, Brne a Uherskom Hradišti.


1 thought on “Východ Česka zasiahla nová vlna koronavírusu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.