Kristel dosiahla svetový úspech a zmierila sa sama so sebou

3 min read

Speváčka Kristel, vlastným menom Kristína Vrecková, po niekoľkomesačnej pauze ohlasuje nový, pôsobivý singel s názvom „Cesta“. Spojila sa v ňom s úspešným producentom, ktorý pôsobí pod menom Ien Echo. Skladba má už aj videoklipovú podobu na ktorej speváčka pracovala s kameramanom a režisérom Františkom Gažíkom. „Prostredníctvom tejto skladby som chcela poukázať na uvedomenie si vlastného vnútorného „ja“, či zmierenie so sebou samým,“ vyjadrila sa Kristel. Videoklip s prvkami surrealizmu nahrávali na Záhorí. Dominantným je podľa tvorcov najmä netradičné vsadenie zrkadla do lesov, ktoré symbolizuje odraz bytia a prenasledovanie vlastných démonov.

Pieseň zaznamenala úspech, preto v súčasnosti už pripravuje ďalšiu novinku, ktorú hodlá odpremiérovať začiatkom septembra. „Čo sa týka mojej tvorby, neinklinujem ku klasickému popu. Baví ma spievať o niečom, nie o ničom,“ vyjadrila sa nekompromisne.

Kristel má mnoho priaznivcov ako sólová speváčka, no najviac ju vnímame ako muzikálovú divu, bez ktorej sa nezaobíde žiaden z ročníkov dnes už legendárneho Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika. Tento rok bude trvať, ako avizoval jeho šéf a zakladateľ Ján Kubiš až tri dni, od 21. do 23. augusta v priestoroch kúpeľov Brusno a Sliač. „Veľmi sa teším, každý rok je tu veľmi príjemná atmosféra a fantastickí diváci. Muzikálový festival Jozefa Bednárika je mojou každoročnou srdcovou záležitosťou. Pre mňa je tiež akýmsi medzníkom a povedzme aj zahájením mojej profesionálnej kariéry. Ostatné roky tu dokonca vypomáham aj organizačne. Najmä s prezentáciou nových talentov. Pravidelnými hosťami tu bývajú mnohí elitní muzikanti, najmä Felix Slováček a Zdeněk Barták, takže pre mladých je to skvelá príležitosť predviesť sa,“ uvažuje spevácka diva.

Okrem svojej novej skladby, už má v hlave aj nový muzikál plný hitov Elánu, Voda a krv nad vodou, v ktorom podľa vyjadrenia tvorcov exceluje. Za jeden zo svojich najväčších úspechov považuje aj stvárnenie Márie v rockovej opere Evanjelium o Márii, ktorú uvádza Mestské divadlo v Brne. Nadšení z nej boli aj v medzinárodnej súťaži WCOPA 2019 v Los Angeles, odkiaľ si priniesla bronz, za muzikálovú ukážku z hudobného filmu The Greatest Showman v kategórii Sing&dance. To znamená že Ján Kubiš si v súčasnosti môže mädliť ruky. „Jeho“ Festival Jozefa Bednárika bude mať vďaka účasti mladučkej a atraktívnej Kristel, punc svetového významu. My na Bednárikovom festivale, ktorý je už tradične jednou z najväčších hudobných udalostí, rozhodne chýbať nebudeme a všetko pre vás zmapujeme.

Aktuality24.sk zdroj – aktuality24.sk

Kopírovanie článku, bez súhlasu redakcie aktuality24.sk nekopírovať.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kategórie

Najnovšie články

Mohlo by Vás zaujímať

error: Alert: Content is protected !!
Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.