Moravskoslezský kraj sa pripravuje v súvislostiach s požiarmi v Bohumíně na verejnu zbierku

2 min read
Krajskí radkyňa vyslovili úprimnú sústrasť pozostalým obetí tragického požiaru v Bohumíne. Zhodli sa na zriadenie verejnej zbierky, ktorej účelom bude zmiernenie následkov tragédie. Radní odporučili Zastupitelstvu Moravskosliezskeho kraja, aby na svojom pojednávaní 3. 9. 2020 schválilo vklad do tejto zbierky, a to 100 tisíc korún za každého zosnulého a 50 tisíc za každého, kto bol pri požiari zranený.

"Každý, kto má rodinu alebo ľudí, na ktorých mu záleží, si vie možno aspoň trochu predstaviť, koľko bolesti cíti všetci, ktorí tu zostali. Svojho blízkeho stratili strašným spôsobom, a úplne zbytočne, kvôli zlobe, hnevu a neschopnosti odpúšťať. Viem, že peniaze túto bolesť neutíši, ale je to aspoň nejaká forma pomoci. Preto Moravskoslezský kraj zriaďuje verejnú zbierku, aby svoju podporu, sústrasť a spolupatričnosť mohli aj svojim príspevkom vyjadriť všetci, ktorých sa udalosť sobotňajšieho podvečera dotkla, "uviedol hajtman Moravskosliezskeho kraja Ivo Vondrák a tiež znovu poďakoval zložkám Integrovaného záchranného systému za profesionálny zásah.

Výška príspevku, ktorú Moravskoslezský kraj do zbierky vloží, je určená rovnakým spôsobom, ako v decembri 2019 po streľbe vo Fakultnej nemocnici Ostrava.

Číslo účtu, na ktorý budú ľudia môcť až do 15. 9. 2020 posielať svoje príspevky, a na ktorý pošle svoj vklad v prípade schválenia zastupiteľstvom tiež kraj, bude zverejnené v najbližších dňoch. "Vyhlásenie verejnej zbierky podlieha zákonným postupom. Krajský úrad už poslal na Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky oznámenie o jej konaní, ktoré je k uskutočneniu zbierky nutné. Bezprostredne potom, čo nám ministerstvo zbierku schváli, zverejníme číslo účtu, na ktorý budú môcť ľudia svoje dobrovoľné príspevky posielať. Bohumínská tragédie je mimoriadna, a tak verím, že povolenie získame veľmi skoro, rádovo niekoľko málo dní, "povedal riaditeľ Krajského úradu Moravskosliezskeho kraja Tomáš Kotyza s tým, že kraj bude verejnosť na zbierku priebežne upozorňovať.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kategórie

Najnovšie články

Mohlo by Vás zaujímať

error: Alert: Content is protected !!
Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.