Nové opatrenia od 1.9.2020 do 1.10.2020 KORONAVÍRUS

2 min read

BRATISLAVA – Počas včerajšieho dňa zasadalo konzílium odborníkov, ktoré rozhodovalo o nových pravidlách v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Keďže situácia sa v kontexte čoraz vyššieho čísla nových denných prípadov nevyvíja práve pozitívne, konzílium prichádza s novými pravidlami, ktoré včera na tlačovej besede prezentoval minister zdravotníctva Marek Krajčí spolu s hlavných hygienikom Jánom Mikasom a ďalšími odborníkmi.

Konzílium epidemiológov neodporúča na Slovensku organizovanie hromadných podujatí ani cestovanie do zahraničia. Minister zdravotníctva Krajčí po jeho štvrtkovom zasadnutí na Úrade vlády SR avizoval od septembra do októbra zákaz podujatí nad 1000 ľudí vrátane športových. Zákaz má platiť aj pre interiérové hromadné podujatia nad 500 ľudí, ako aj tie po 23.00 h s výnimkou svadieb. Zároveň sa má na polovicu obmedziť kapacita kúpalísk a akvaparkov.

„Od prvého septembra dôjde k veľkej socializácii našich detí a študentov, čo je vždy živná pôda na zvýšenú aktivitu vírusu. Potrebujeme ubrať replikáciu vírusu, preto sme sa rozhodli zakázať hromadné podujatia nad 1000 účastníkov v exteriéri, v interiéri nad 500 účastníkov. Samozrejme, stále sú povinné rúška,“ povedal šéf rezortu zdravotníctva.


Skúsenosti zo zahraničia

K zákazu hromadných podujatí sa podľa neho pristupuje na základe skúseností zo zahraničia. Poukázal na nákazu návštevníkov športových podujatí v Taliansku, Chorvátsku či Srbsku. „Je veľmi ťažké dohľadať kontakty, a to ochorenie potom prechádza do nekontrolovanej fázy,“ poznamenal.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kategórie

Najnovšie články

Mohlo by Vás zaujímať

error: Alert: Content is protected !!
Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.