Pacientku po operácii brucha vyhlásili za mŕtvu. Na druhý deň stála živá v márnici

1 min read

Ruské úrady momentálne riešia príbeh istej pacientky, ktorú lekári vyhlásili za mŕtvu, následne sa však o deň neskôr, v uplynulú sobotu, prebrala k životu v márnici. Píše o tom portál kursk-izvestia.ru.

Prípad sa stal v Kurskej oblasti. Dotyčná je pacientkou oblastnej kliniky v Kursku. Do nemocnice ju priviezli s veľkými bolesťami brucha.

Lekári vzhľadom na jej stav rozhodli, že musí podstúpiť operáciu. Počas zákroku v jej tele našli nádor a metastázy. Následne upadla do stavu klinickej smrti, z ktorej sa aj napriek 40-minútovému oživovaniu neprebrala.

„Nedýchala, nemala žiaden pulz, proste žiadne známky života,“ hovorí zdroj blízky vedeniu nemocnice o prípade, ktorý sa stal v piatok (14.8.) neskoro večer.

Telo pacientky následne previezli do márnice. Keď v sobotu ráno prišla do miestnosti doktorka, zostala v nemom úžase. Žena totiž bola nažive. S jej smrťou sa zmierila aj neter, ktorá taktiež prišla do márnice, aby identifikovala telo.

Lekári toto zlyhanie odôvodňujú tým, že zariadeniam často chýba špičkové vybavenie, ktoré správne dokáže rozpoznať mozgovú aktivitu. Práve tieto technológie vedia odhaliť, či je človek nažive alebo mŕtvy.

tip@aktuality24.sk


1 thought on “Pacientku po operácii brucha vyhlásili za mŕtvu. Na druhý deň stála živá v márnici

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.