Spevácky zbor Ďevjatkakere čhave to roztočili vo veľkom

2 min read

Spevácky zbor Ďevjatkakere čhave (SVK)

Košice – mestská časť Luník IX je mestská časť Košíc, súčasť okresu Košice II. Na tomto sídlisku je najväčšia hustota rómskeho obyvateľstva na Slovensku pripadajúca na jednu obec.

Deti z Luníka 9 to roztočili na plnú pecku, najlepšie vystúpenie z koncertu Gypsy FEST 2020. Deti dokázali zabaviť výše 500 luďí uďí, deti od veku 8 až 15.

Deti docestovali do Brátislavy kde sa fanušikovia, těšili.

O Zbore O našom zbore

Deviatkakere Čhave je 40 – členný zbor, ktorý vznikol v roku 2019 na ZŠ Ľ. Podjavorinskej v Košiciach. V tomto zbore spieva 35 detí. V zložke máme aj svojich sólistov. Spievame vo viacerých jazykoch: anglicky, taliansky, španielsky, latinsky, slovensky a rómsky. Spievame svetový repertoár a pracujeme aj na vlastnej tvorbe. Veľká vďaka patrí našim pedagógom, ktorí sa podieľajú na výrobe kostýmov, projekcií, reklame ako aj samotnom dozore a podpore pri vystúpeniach. V realizačnom tíme máme aj svoju manažérku a tím, ktorý jej pomáha pri vybavovaní vystúpení. A čo by to bol za spevácky zbor bez zbormajstra? Tejto úlohy sa zhostil hudobník Ondrej Ferko, ktorý to má všetko pod palcom. Nad celým zborom má ochrannú ruku vedenie školy pod dohľadom pani riaditeľky Ivety Roškovej. Za krátky čas sme vynikajúco reprezentovali školu na rôznych akciách a svetových podujatiach. Úspešne sme zvládli aj samostatnė koncerty, kde sme mali aj svojich hostí. Zbor plánuje ďalšie vystúpenia na Slovensku aj v zahraničí, o ktorých Vás budeme informovať.Ďakujeme za Vašu podporu.

Prídávame fotografie

Aktuality24. Sk

13. ročník Gypsy Festu ukončí 30-členný spevácky zbor z Luníka IX.

Zveřejnil(a) Gipsy Television dne Sobota 1. srpna 2020

S pozdravom Šéfredaktor aktuality24.sk Július Banda, prípadne otázok má kontaktujte na Email Julius.banda@aktuality24.sk

Zdroj – aktuality24.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kategórie

Najnovšie články

Mohlo by Vás zaujímať

error: Alert: Content is protected !!
Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.