Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Kvôli luxusu sa Leoš Mareš zadĺžil až do dôchodku

3 min read

Ako informoval denník eXtra.cz, Leoš Mareš (44) a Monika Marešová (39) si zaobstarali nové luxusné bývanie za 39 miliónov. Ale až keď bude Leošovi šesťdesiatpäť a jeho manželke o päť menej, stanú sa konečne plnými vlastníkmi Penthouse (strešného bytu) na území Břevnov. Byt je tak veľkorysý, že v ňom môžu organizovať veľké party aj vychovávať partiu detí.

Leoš Mareš a Monika Marešová si vzali hypotéku Aj keď sa o Leošovi Marešovi (44) vie, že vie moderovaním zarobiť mimoriadne slušné peniaze, zo svojho s manželkou zaplatili „len“ šesť miliónov, zvyšok, 33 miliónov a 371 tisíc, ide z hypotekárneho úveru . Ten podľa zmluvy o zriadení záložného práva musí uhradiť do 15. novembra 2041, kedy spíkrovi bude 65 a Monike 60 rokov. V ich prípade zďaleka nemusí ísť o to, že by na nový byt nemali. Ľudia s nadštandardnými príjmami si rovnako nehnuteľnosti zvyčajne zaobstarávajú na hypotéky kvôli odčítaním úrokov z daní.

Veľkorysé bývanie A čo je teda v byte, do ktorého sa chystajú už čoskoro nasťahovať, čaká? Architekt domu si nemusel lámať hlavu s komplikovaným Tetris, na všetky miestnosti mal dostatok priestoru. A tak je aj v prípade nového „bejváku“ Marešových mohol pojať veľkoryso, čo sa rozlohy týka.

Obria obývačka Penthouse s podlahovou plochou 257,1 m2 oplýva nielen vchodom zo schodiska, ale aj samostatným vstupom z výťahu. V rozľahlej chodbe (25 m2) nechýba prístup na samostatné WC. Byt má ale tiež dve kombinované kúpeľne, z ktorých tá väčšie (15 m2) je súčasťou jednej z dvoch spální. Tá má veľkosť 20 m2, navyše je v nej aj šatňa (7 m2). Druhou menšie (5 m2) stretnú Leoš s Monikou (39) cestou od hlavného vchodu do obývačky s kuchynským kútom. Táto miestnosť je v byte zďaleka najväčší. Má deväťdesiat metrov a nadväzuje na ňu južnej terasa o rozlohe 111 m2. Ďalšie dve, celkom majú 31,3 m2, sú na opačnej strane veľkoryso poňatého bývania. Na jednu z nich je prístup z jednej z komôr, z terasy ide vojsť aj do druhej komory. Obe sú využiteľné napríklad ako špajzu či práčovňa a dá sa do nich dostať cez kuchyňu.

Spálňa pre deti? V pôdoryse bytu figuruje aj izbu, ktorý môže slúžiť napríklad ako pracovňa. Má 25 metrov štvorcových. A zabudnúť nemôžeme ani na druhú spálňu, ktorá je najbližšie hlavnému vchodu, má 22,13 metra štvorcových a je v nej aj prístup na druhú menšiu terasu. Pokojne by mohla slúžiť ako detská izba. Developer sa u bytu chválil takmer trojmetrovými stropy, veľkoplošnými oknami od podlahy až k stropu, dubovými podlahami, podlahovým vykurovaním, povrchom terás z tropického dreva alebo špičkovým vybavením kúpeľní. Nevybrali si hviezdni manželia dobre?

Zdroj extra.cz preklad aktuality24.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *