Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Matovič sa vrátil zo samitu v Bruseli, premiér sa zasadzuje za zavedenie uhlíkového cla

1 min read

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO), tvrdí, že s lídrami očakával jasný plán, dôsledky a dopady na jednotlivé krajiny pri zvýšení spoločného záväzku o redukcii skleníkových plynov najmenej o 55 percent. Povedal to na tlačovom brífingu po prílete z Bruselu po samite Európskej únie (EÚ).

Priblížil, že sa zhodli na spoločnom záväzku o znížení skleníkových plynov najmenej o 55 percent. Vysvetlil, že je potrebné prepočítať koľko to bude stáť a opýtať sa ľudí v jednotlivých krajinách, koľko sú ochotní znášať.

Matovič sa tiež zasadzuje za zavedenie uhlíkovej dane na hraniciach EÚ. Objasnil, že by sa na cene mala podpísať miesto a spôsob výroby.

„Vyúčtujeme to, že niekto úplne zbytočne ničí prírodu, produkuje emisie. Nech sa to prejaví v cene výrobku. A nech sa z týchto ciel môže financovať naša väčšia ekologizácia,“ povedal. Podľa neho by uhlíkové clo umožnilo dýchať ekologickým producentom v Európe.

Pri téme šírenia ochorenia COVID-19 sa zástupcovia krajín zhodli, že kľúčová je minimalizácia stretnutí a mobilizácia ľudí.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *