POZOR! Matovič sa tešil márne a jedna vec môže KEDYKOĽVEK vybuchnúť!

2 min read

POZOR!V piatok večer na sociálnej sieti premiér Igor Matovič vyjadril veľkú radosť z toho, že zatiaľ jeho nápad plošne testovať prebieha hladko. Minister obrany Jaroslav Naď dokonca uviedol, že otestovať sa dosiaľ dal omnoho vyšší počet ľudí, aký očakávali. Je tu však háčik…

Rovnako v piatok však lekár a člen krízového štábu Peter Visolajský prišiel so správou o tom, že v Nitrianskej nemocnici pretestovali antigénovými testami 6 ľudí, ktorí mali tesne predtým potvrdený koronavírus presnejšími PCR testami, pričom antigénové testy, ktoré sa využívajú pri plošnom testovaní, ukázali pozitivitu len u 1 z nich.

Je preto zjavné, že z reálne 6 pozitívnych pri plošnom testovaní, bude odchádzať domov s informáciou o pozitivite len jedného obyvateľa Slovenska, ostatní piati „falošne negatívni“ sa môžu správať riskantne, možno ešte riskantnejšie, ak by na teste neboli vôbec – dostali totiž certifikát o negativite, ktorý im bude vstupenkou do zariadení, kam netestovaní nemôžu oddnes ísť a radostný pocit, že im nič nie je, ich ešte viac nabudí k „rizikovému správaniu.“

Igor Matovič si preto zrejme v súvislosti s touto informáciou uvedomil, že situácia nemusí ani po masovo testovaní skončiť dobre a dôrazne na sociálnej sieti varuje.

„Dnes bolo v 4 okresoch urobených 61 905 testov. Z toho bolo identifikovaných 2 225 infekčných ľudí na Covid-19! To je 3,59% z testovaných.

POZOR!!! Keďže antigénové testy zachytávajú len tých ľudí s Covid-19, ktorí sú infekční … cca 4 450 ľudí dnes z testovania odchádzalo s pocitom, že sú zdraví, ale nie je tomu tak. Sú pozitívni na Covid-19, ale nie sú infekční.

To môže znamenať – buď ste už infekční boli a už pre svoje okolie riziko nepredstavujete, alebo vás infekčná fáza ešte len čaká v najbližších dňoch. Preto, PROSÍM, ZOSTAŇTE AJ S NEGATÍVNYM TESTOM NAĎALEJ MIMORIADNE OPATRNÍ lebo neviete, či nie ste niekto z tých, kto bude v najbližích dňoch infekciu nenápadne šíriť … alebo ním nebude niekto s kým sa v najbližších dňoch stretnete,“ varoval nič netušiacich ľudí.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kategórie

Najnovšie články

Mohlo by Vás zaujímať

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.