Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

V jednej krajine hrozia až dva roky väzenia za nenosenie rúška

1 min read

Za porušenie prísnych epidemiologických opatrení rovno väzenie.

V snahe zabrániť nekontrolovateľnému šíreniu koronavírusu mnohé krajiny sveta pristupujú k lockdownu alebo prísnym epidemiologickým opatreniam. Aby ich dodržiavali aj neprispôsobilí obyvatelia, za porušenie pravidiel zavádzajú finančné pokuty. V jednej krajine vám hrozí dokonca aj väzenie.

Vláda v Etiópii zaviedla pred časom pre koronavírus výnimnočný stav, no po jeho skončení sa obávali, že mnohí obyvatelia prestanú dodržiavať prísne nariadenia. Pristúpili preto k ráznemu kroku. Za úmyselné porušenie opatrení hrozí v krajine dvojročné väzenie, uviedla CNN.

V krajine platí zákaz podávania si rúk pri stretnutí, povinnosť nosenia rúška alebo iného prekrytia tváre na verejnosti. Za jedným stolom môžu sedieť maximálne tri osoby a platia aj personálne rozostupy. 

Ako uviedol tamojší minister zdravotníctva Lia Tadesse, toto prísne trestanie prijali preto, lebo ľudia začali mať laxný prístup k nariadeniam, keď sa zlepšila epidemiologická situácia v krajine. Opätovné šírenie nákazy je pre krajinu veľkou hrozbou. 

Doteraz v Etiópii zaznamenali vyše 93-tisíc prípadov nákazy, ochoreniu COVID-19 podľahlo viac ako 1400 pacientov, uvádza portál worldometers.info.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *