Egov Egotron a tí ostatní…

2 min read

O raperovi Egovi, čiže Michalovi Strakovi si môžeme myslieť všeličo, no nikto mu nemôže uprieť, že patrí k slovenskej a asi aj česko slovenskej špičke. A to aj napriek tomu, že jeho najväčší český konkurent a kamoško Ben Cristovao, vypredal slávnu pražskú O2 arénu. Hovorí sa, že koho nemôžeš poraziť, s tým sa spoj. Možno sa týmto starým, no pravdivým tvrdením riadil aj stratég a právnik Ego, pretože si ho pozval do songu Pumpa. Spolu s nimi sa v klipe objavuje aj raperka Sima, v ktorej práve Ego kedysi rozpoznal talent, otvoril jej cestu do šoubiznisu a ona sa dokázala bez špeciálnej pomoci médií vypracovať na ozajstnú ikonu tínedžerov. My si popritom dnes nekompromisnú raperku pamätáme ešte ako nežné dievčatko Simonku, ktorá sa pokúšala uspieť na detských speváckych súťažiach. To je však už minulosť. Dnes sa tieto tri silné mená Ego, Sima a Ben spojili v už spomínanej pumpovej skladbe, ktorej videoklip točili v kedysi Bohom zabudnutej záhoráckej dedine Lozorno.

Skladbu Pumpa, Ego zaradil aj na svoj v poradí druhý sólový album s názvom Egotron. Dovedna je na ňom neuveriteľných dvadsať songov, medzi nimi pre jeho fanúšikov dnes už známe tracky Trollin, Doug Demuro, Chief Rocka, Môj band. Priestor tu vytvoril mnohým kolegom z rapovej branže, medzi ktorými nechýba samozrejme ani jeho rodák z Piešťan, „bráško“ Rytmus. „On z nás žil najpríkladnejšie. Nikdy nepil, stále na sebe pracoval a tá ambicióznosť mu ostala doteraz,“ vyniesol Ego do nebies Rytmusa nedávno aj na stránkach Plus 7 dní. My oceňujeme, že na albume sa Ego neprezentuje na rozdiel od mnohých jeho kolegov len prvoplánovo nasrdený, ale nemá problém aj s recesiou. „Môj nový album vyšiel po troch rokoch. Doba je strašne rýchla, no ja sa snažím robiť každú skladbu úplne inak. Najťažšie zo všetkého je ale robiť veselé skladby. Do smutného levelu sa dostaneš veľmi ľahko,“ vysvetlil ďalej Ego.

Tak, či onak, recenzie na Egovu sólovku sú tak priaznivé, že už kvôli prehľadu na aktuálnej rapovej scéne uvažujeme, že napíšeme do „ruky hore“ a jeho Egotron si objednáme. A keď bude dobrý, vystavíme si ho k zbierke albumov spevákov z Repete, pretože ako hovorieval legendárny Majster N: „Raperi, to sú tí, čo svoj repertoár čerpajú z Repete!“ Áno, je to chabý vtip, ale nezabudnuteľný… Máme ťa radi Ego, usmievaj sa so svojou krásnou rodinkou a najmä ostaň sám sebou.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.