Horúca správa Pellegrini s Ficom sa SPOJILI

2 min read

Opozičné strany Smer-SD s predsedom Robertom Ficom a Hlas-SD na čele s Petrom Pellegrinim idú za spoločným cieľom – ukončiť pôsobenie vlády Igora Matoviča (47). Kým ficovci začali zbierať podpisy za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách, pellegriniovci vytvorili internetovú anketu na vyjadrenie súhlasu s predčasnými voľbami. Koalícia to považuje za marketingový ťah!

V zákone sa píše, že referendum o predčasných voľbách vyhlasuje prezident, ak o to petíciou požiadalo aspoň 350-tisíc občanov. Prvá otázka je preto podľa koaličných poslancov iba populizmom. „Súhlasíte s tým, aby poslanci schválili zákon, ktorým sa vyhlásia predčasné voľby?“ – znie totiž prvá otázka.

Koaličný poslanec z SaS Alojz Baránik má na to jasný názor. „Nemá to právne základy,“ povedal právnik s tým, že anketu si môže vytvoriť ktokoľvek. Podpredseda parlamentu a člen strany Za ľudí Juraj Šeliga to vidí podobne. „Anketa je iba marketingový nástroj a snaha upútať pozornosť,“podotkol. Tú chcú podľa neho odpútať od obvinených bývalých policajných funkcionárov. „Sú v zúfalej situácii. Nevedia, kedy si pre nich príde polícia,“ myslí si Baránik.

Pellegrini sa v ankete tiež respondentov pýta: „Ak parlament neschváli skrátenie volebného obdobia, podporujete vyhlásenie referenda s touto otázkou a ste pripravení podpísať sa pod petíciu na jeho vypísanie?“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.