Krajčí s Mikasom informovali o ďalšom uvoľňovaní opatrení

1 min read

Minister zdravotníctva a hlavný hygienik Ján Mikas dnes verejnosti predstavili proces aktuálneho uvoľňovania opatrení pred šírením koronavírusu.

Minister zdravotníctva informoval o pripravenom semafore uvoľnenia terajších opatrení, ktorý má päť farieb. Sedemdňový priemer počtu nakazených na úrovni 750 sa Krajčímu zdá vysoký. Uviedol to pred zasadnutím Ústredného krízového štábu. Ten je totiž najdôležitejším faktorom pri ich zrušení či uvoľnení.

Podobný názor má aj hlavný hygienik Ján Mikas. Ani ten nie je ďalšiemu rapídnejšiemu uvoľňovaniu naklonený. Svoj postoj predostrel verejnosti cez Facebook.

„Pre epidemiológa je moment uvoľňovania protipandemických opatrení vždy rizikom. Preto k tomu pristupujeme mierne a vnímame, že sme nevyhoveli všetkým. Rozhodli sme sa pre oblasti, pri ktorých by mierne uvoľňovanie opatrení malo mať čo najmenší dosah na zhoršenie epidemiologickej situácie. Hoci je trend jej vývoja v súčasnosti priaznivejší, stále to nie je ideálne. Budeme podrobne sledovať, aký vývoj bude mať mierne uvoľňovanie opatrení. Ak nám vyskočia epidémie, okamžite zareagujeme,“ povedal hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kategórie

Najnovšie články

Mohlo by Vás zaujímať

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.