Matovič ŠOKUJE! Neuveríte, ČO žiada od Sulíka

2 min read

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) má zabezpečiť obstaranie 16 miliónov antigénových testov. Potvrdil to po štvrtkovom rokovaní vlády. Návrh predložil premiér Igor Matovič (OĽANO). To však nie je všetko!

Sulík po rokovaní kabinetu avizoval, že v súvislosti s nákupom zriadi výberovú komisiu, do ktorej prizve aj zástupcov opozície a tretieho sektora.

Chce sa obrátiť aj na Úrad pre verejné obstarávanie, aby zistil, ktoré spôsoby obstarania sú v súlade so zákonom. Oslovil aj Najvyšší kontrolný úrad, či je nákup v súlade s kompetenciami ministerstva hospodárstva.

Svoj zámer dať úlohu ministrovi hospodárstva zdôvodnil predseda vlády Igor Matovič tým, že chce využiť jeho voľné kapacity. Premierovým cieľom tiež bolo, aby Richard Sulík prebral časť zodpovednosti na riešení krízy a „nekritizoval od boku.“ 

Na čele komisie, ktorá bude posudzovať nákup testov, by mal podľa Matoviča byť Sulík. Ďalšími členmi by mali byť opoziční lídri. „Ideálne zloženie výberovej komisie je, aby bol predsedom zodpovedný minister, prvý podpredseda Robert Fico, druhý podpredseda Peter Pellegrini a tretí podpredseda Marian Kotleba,“ vyhlásil predseda vlády.

Premiér zároveň pripomenul Ficov výrok, že testy, ktoré vláda nakúpila za 3,95 eura, by predseda Smeru zohnal za 2,60. Potom by sa podľa Matoviča oplatilo nakúpiť rovno 160-milión testov a predávať ich ďalším krajinám.

„V záujme materiálnej pripravenosti na možné ďalšie testovania obyvateľstva na ochorenie covid-19 je potrebné zabezpečiť dostatočné množstvo antigénových testov,“ uvádza sa v predkladacej správe. Sulíka premiér dlhodobo kritizuje pre jeho názory v súvislosti s pandémiou.

zdroj: hnonline.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.