Mimoriadná dobrá správa Prípady klesajú Nemocnice začínajú vo veľkom prepúšťať pacientov

2 min read

Testy v sobotu odhalili 1 861 ľudí nakazených novým koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Na Slovensku tak potvrdili spolu už 95 257 infikovaných. Laboratóriá za uplynulý deň vykonali 10 554 testov, celkový počet otestovaných vzoriek je 548 449. V evidencii pribudlo 2 372 vyliečených pacientov. Ochorenie prekonalo spolu 43 188 ľudí. Pribudlo 30 mŕtvych, počet sa tak zvýšil na 644.

Začala sa štvrtá fáza operácie Spoločná zodpovednosť

V 458 mestách a obciach na Slovensku sa dnes začalo štvrté kolo testovania obyvateľov na prítomnosť ochorenia COVID-19 v rámci operácie Spoločná zodpovednosť. K 9. hodine bolo otvorených a funkčných 100 % odberových miest. Obyvatelia sa tak môžu prísť dať dobrovoľne a zadarmo otestovať do celkovo 537 odberových miest, kde dnes pracuje 541 odberových tímov.

Zmenou oproti predchádzajúcim testovaniam je, že na základe požiadavky od samospráv je toto kolo určené prioritne pre obyvateľov 458 určených miest a obcí tak, aby sa zistil reálny výskyt ochorenia u ľudí, ktorí tu reálne žijú,“ priblížil minister obrany SR Jaroslav Naď.

Zároveň pripomenul, že testovanie je dobrovoľné. „Aj napriek tomu, že tentokrát nebude účasť na testovaní znamenať výhodu, verím, že do odberových miest príde čo najviac ľudí. Je to naozaj jedinečná možnosť, ako zistiť svoj zdravotný stav a chrániť tak seba aj ostatných,“ dodal.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.