Po Bratislave bude jazdiť 24-metrový trolejbus. Aktuálne ho testujú!

1 min read

Bratislava bude opäť o kúsok bližšie k modernému a ekologickému mestu. V hlavnom meste prebiehajú celú jeseň testy modernejších a ekologickejších trolejbusov.

Bratislavský dopravný podnik v októbri roku 2020 testoval hybridný trolejbus Škoda 27Tr Solaris, ktorý bol zapožičaný z Českých Budějovíc, dlhý 18 metrov. Tentokrát budeme môcť vidieť v uliciach Bratislavy aj nový testovaný trolejbus. O Jeho príchode do Bratislavy informoval predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Bratislava ekologickejšie ?

Cieľom týchto testov je podľa vyjadrenia hovorkyne dopraveného podniku Bratislava preverenie prevádzkových vlastností hybridných trolejbusov, ktoré časť trasy absolvujú jazdou na betérie a časť pod trolejovým vedením. V priebehu tohto roka pripravil DPB aj zámer eurofondového projektu na nákup nových trolejbusov. V rámci tohto projektu by chcelo mesto zakúpiť aj 16 takýchto veľkokapacitných 24-metrových trolejbusov s prídavným batériovým pohonom. Veríme, že sa to podarí zrealizovať čo najskôr a Bratislava bude opäť o kúsok bližšie k modernému a ekologickému hlavnému mestu.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kategórie

Najnovšie články

Mohlo by Vás zaujímať

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.