Premiér Matovič ruší veľké množstvo opatrení, otvoriť chce takmer všetko

2 min read

Premiér Igor Matovič dnes oznámil, že chce uvoľniť veľké množstvo opatrení. Ide o reakciu na kritické slová ministra Sulíka.

Tento krok nazval „Sulíková pasca“. Informoval o tom formou statusu na svojom Facebooku.

Ospravedlňujem sa Vám ľudia, ktorí ste mali nádej, že spolu vymyslíme plán, ako z bludného kruhu von a dokážeme Vaše prevádzky otvoriť už od 30. novembra. Ďakujem Vám za ochotu prísť, diskutovať a hľadať riešenia ako plán na Komunitné testovanie zrealizovať. Avšak na takú veľkú vec potrebujem plnú podporu všetkých koaličných partnerov, lenže strana SaS prstami svojho predsedu Sulíka odmietla plán vedúci k otvoreniu Vašich prevádzok od 30. novembra podporiť, lebo je to vraj hlúposť.Napriek tomu, som sa na včerajšom zasadnutí konzília epidemiológov, virológov a verejných zdravotníkov pokúsil dostať zo Sulíkovej pasce aspoň „prevádzky“, kde je z dotknutých prevádzok najmenšie riziko šírenia ochorenia Covid-19. Predložil som preto návrh, aby sme od pondelka 16. novembra mohli otvoriť divadlá, kiná a kostoly maximálne do 50% kapacity ich priestorov. Po zvážení všetkých za a proti, som takýto súhlas konzília získal a som tomu veľmi rád, lebo „nielen z chleba je človek živý“. Rovnako sa podarilo dostať do návrhu konzília otvorenie posiliek a plavární pre športové kluby, zatiaľ však maximálne do 6 ľudí ako pri iných „telovýchovných“ prevádzkach. Taktiež sa uvažuje nad umožnením nižších profesionálnych líg. Verím, že návrhy konzília dostanú na zasadnutí Pandemickej komisie dnes od 11h podporu prítomných,) „


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kategórie

Najnovšie články

Mohlo by Vás zaujímať

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.