Známy primár ponúkol sestrám od Kollára prácu

2 min read

Po tom, čo sa objavili informácie, že ženské návštevy šéfa parlamentu, sa mali nevhodne správať k zdravotnému personálu nemocnice, sa ich nikto z kompetentných nezastal. Sestry tak mali prísť kvôli konfliktom o vianočné prémie a dokonca im hrozil vyhadzov, napokon sa ich, zastála Hlava Štátu Prezidenta Zuzana Čaputová.

Známý lekár si všimol nechutnú vec, ako sestričky došli o prácu, kôli opičkám, bývalé ženy Predsedu parlamentu Borisa Kollára, ktoré porušili, všetko čo sa len dalo bez rúšok, provokátivne sa výhrážali.

Riaditeľ, SV Michala slúbíl, že sestríčkám odmeny vyplatí.

Dámske návštevy nedodržiavali žiadne pravidlá ani hygienicko-epidemiologický režim. Po oddelení chodili bez ochranných prostriedkov,“ priznala pre sme.sk jedna zo sestier nemocnice. Dámy, ktoré chodili za Kollárom prišli do konfliktu so zdravotníkmi ešte niekoľkokrát a keďže sa situácia vyostrovala mala zakročiť vrchná sestra, ktorá vraj Kollára upozornila, že takto to už ďalej nejde. A to nemala robiť. Podľa jedného z lekárov sa totiž šéf parlamentu rozčúlil a mal sa sťažovať až u riaditeľa nemocnice.

Sestrám dokonca hrozila aj výpoveď. Kto čakal, že sa ich hádam zastane aspoň minister zdravotníctva, ten sa nedočkal. Pomocná ruka však prišla priamo od zdravotníka. Primár z považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský sa sestier zastal. „Personál, ktorý pracuje v nemocnici tak, aby chránil všetkých pacientov a svojich kolegov, je pre udržanie chodu jednotlivých oddelení a nemocníc nevyhnutný. Sestrám, ktorým sa za dodržiavanie pracovných povinností niekto vyhrážal prepustením, rád ponúknem miesto na mojom oddelení,“ napísal Kulkovský, ktorý si neodpustil ani komentár k Borisovi Kollárovi. „Uvedomujem si, že sú ľudia, pre ktorých je kontakt s opačným pohlavím životne dôležitý, no najmä v dnešnej dobe je rešpekt k pravidlám nevyhnutný,“ zdôraznil primár. „Mrzí ma, že sa zdravotníkov nezastal minister. Opäť zas,“ povzdychol si Kulkovský.

Zdroj- EREPORT. AKTUALITY24.SK


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.