Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Banáš bojuje s koronavírusom, zhoršil sa mu

2 min read

Spisovateľ Jozef Banáš (72) skončil v nemocnici. Po tom, čo mu bolo pred týždňom diagnostikované ochorenie COVID-19, sa zmietal v bolestiach doma.

Situácia sa zhoršila a Banáš, otec známej moderátorky Adely Vinczeovej (40), sa musel zveriť do rúk lekárom. Aj keď v minulosti spochyňoval tento vírus, teraz mu robí veľké problémy so žalúdkom.

Zatiaľ čo jeho dcéra Adela a jej manžel Viktor Vincze prešli koronou celkom ľahko, Banáš je na tom oveľa horšie. „Áno, otec má COVID-19. Oboch rodičov som nakazila asi dva týždne dozadu. Mama sa z toho dostáva, no otec to zvláda ťažšie. Je veľmi slabý. COVID u neho udrel skôr na žalúdok,“ povedala nedávno Adela.

Banášov stav sa však ani po dlhých dňoch nelepší a rodina bola nútená urobiť ráznejšie kroky. „Otca odviezla sanitka, pretože mal taký náročnejší priebeh covidu. Otec 10 dní ležal, kým ho neodviezli so žalúdkom, ktorý nechcel prijímať potravu, nechcel piť, nechcel jesť. Absolútne to nie je bežná chrípka. Môj otec chrípku za dva dni vyrieši, pretože môj otec je fit, na nič sa nelieči, neberie žiadne lieky. A zrazu nebol schopný sa nadýchnuť pomaly len keď išiel na záchod. Prišla sanitka, prišli skafandroví ľudia, ktorých obdivujem, pretože v tomto trávia celé dni, nemôžu sa napiť, najesť, je im v tom strašne teplo,“ povedala Adela.

zdroj novy čas


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *