Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

České hviezdy na balkóne

2 min read

Tak toto môžeme Čechom len závidieť. Známy spevák, producent a manažér Martin France vymyslel perfektný projekt. Na balkóne svojho bytu usporadúval v adventnom období koncerty známych osobností, ktoré sa riadili veľavravným heslom: Keď nemôžete vy k nám, prideme my za vami.

Veľké koncertné sály za skromný balkón neváhal vymeniť napríklad čerstvý otec, spevák Bohuš Matuš, ktorý si trúfol zaspievať aj hity z repertoáru Karla Gotta, Dny zázraků a přání a Jsou svátky. Keď Zdeněk Borovec písal text tejto skladby, iste ho ani nenapadlo, že slogan „Všechny vzdálené přátele vítej, zajdi k sousedům,“ bude raz veľmi nebezpečný a bohužiaľ neaktuálny.

Medzi ďalšími interpretmi, ktorí spevom, hoci len z balkóna potešili fanúšikov, boli Markéta Zehrerová, Zuzka Nová, Heidi, Natalka Grossová, Marcela Březinová, Jitka Asterová, Magda Malá, Zbyněk Fric, Michaela Dolinová, Zuzka Nová, Milan Šatní, Jitka Asterová a samozrejme hostiteľ Martin France. Neboli by to vianočné koncerty, keby na ich konci nezaznela česká tradičná vianočná hymna Vánoce, Vánoce přicházejí, ktorá je dobre známa aj v našich končinách. Na balkóne si ju zaspievali všetci spoločne. Koncerty sa vysielali prostredníctvom sociálnych sietí a neunikli ani televízii CNN Prima News, ktorá ich vysielala na svojich webových stránkach.

Martin France sa tak ukázal ako mimoriadne akčný manažér a organizátor. Po koncertoch, ktoré poriadal v tých najprestížnejších sálach, vrátane legendárnej českej Lucerny v Prahe, neváhal pre kultúru a radosť hudobných fanúšikov obetovať aj svoj balkón. Nám len ostáva dúfať, že pandémia koronavírusu konečne čoskoro pominie a my sa budeme môcť bez problémov oddávať kultúre a umeniu tak, ako sme boli zvyknutí.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *