Chodúrova sila mať rád

2 min read

Jeden z najkvalitnejších českých spevákov Martin Chodúr, ktorého odborníci označujú za nástupcu Karla Gotta patrí aj k veľmi plodným autorom. Neopomenul ani vianočné obdobie a skomponoval pieseň s názvom Síla mít rád. Ba, čo viac, v piesni je počuť aj slovenskú multižánrovú cimbalovku Silband z Košic.

Pieseň bola pôvodne napísaná pre šesťdesiat člennú Janáčkovú filharmóniu Ostrava a v roku 2018 sa prvýkrát objavila na albume s názvom Hallelujah vánoční písně.

O nový aranžmán tejto skladby sa postaral Gabriel Silvay, ktorý ju harmonicky aj charakterovo obohatil o ľudové prvky a veľkú charakterovú pečať jej samozrejme vsadil svojim tradične brilantným speváckym prejavom Martin Chodúr.

„Pieseň Síla mít rád je pre mňa večne otvorená. Písal som ju tak, aby mohlo vzniknúť nekonečne veľa možností, ako ju harmonicky poňať. Bol by som ale rád, keby ju iní muzikanti uchopili a poňali po svojom. Aj v pôvodnej orchestrálnej verzii je každá sloha inak harmonicky spracovaná a zároveň je v inej tónine.

Martin Chodůr

Verzia s cimbalovkou je pokračovaním, ktoré vnáša opäť nové prvky, nový pohľad, hrajú v nej aj iné nástroje. Myšlienka pritom ostáva rovnaká. Každý môžeme prispieť k tomu, aby bol svet lepším miestom,“ vyznáva sa Martin Chodúr.

Prvýkrát Martin s cimbalovkouSilband spolupracoval už v roku 2005. Vtedy vznikla nová tango úprava a klip k autorskej piesni Salome. „Páči sa mi, ako Silband pracuje s tradičným zvukom cimbalovky a hlavne, ako dokážu zahrať rôzne štýly a vytvoriť netypickými technikami hry najrôznejšie zvuky. Našou spoluprácou pri piesni Salome som bol nadšený, aj preto som ich oslovil znovu,“ prezrádza.

Pieseň sprevádza už aj videoklip a nahrávka je k dispozícii v internetovom obchode Supraphononline a na všetkých streamovacích platformách. Pozrite si jej videoklip.

Zdroj – Aktuality24.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.