Lucie Bílá sa vianočného koncertu vzdať odmietla

2 min read

Fanúšikovia českej popovej ikony Lucii Bílej sú zvyknutí na jej tradičné vianočné koncerty, ktoré sa tešia mimoriadnej obľube. Bílé Vánoce Lucie Bílé, sa však tento rok pre stále zúriacu pandémiu koronavírusu konať nemohli. Priaznivci dvadsaťnásobnej zlatej slávice si vianočnú atmosféru budú môcť navodiť aspoň prostredníctvom Luciinho CD a LP, na ktoré zaradila to najlepšie zo svojich doterajších vianočných koncertov. Album sa predáva pod názvom Bílé Vánoce Lucie Bílé / Živák.

Špeciálne a dnes už tradičné predvianočné vystúpenia Lucii Bílej, vnímajú jej priaznivci ako najkrajšie vyvrcholenie celého roka. Speváčka s kapelou Petra Maláska rozdáva radosť s nádychom adventného zastavenia, štedrovečernej velebnosti i rozjarenosti kolied. Tie najlepšie, poslucháčmi overené skladby sa stali súčasťou špeciálneho koncertu v pražskom klube Doupě.

Lucie Bílá v skvelej speváckej forme s podporou hosťujúceho Jana Toužimského a v sprievode výborných muzikantov a zborových spevákov ponúkla takmer dve desiatky už osvedčených songov. Na CD sa ich dostalo sedemnásť a limitovaná vinylová stopáž dovolila využiť rovnú desiatku z nich.

V dokonale premyslenej koncertnej logike a mimoriadnej hudobnej kvalite tu fanúšikovia môžu počuť ukážky zo všetkých predchádzajúcich vianočných albumov. Od svetoznámych amerických štandardov typu Rolničky, Lední šou, alebo Šťastné svátky v ten den, cez modernú českú klasiku Purpura, či tradicionál Slyš chór až po piesne s chrámovým alebo klasickým nádychom ako sú Tichá noc, Panis angelicus či Ave Maria. Bonbónikom je Desatero, nepochybne kultový song Hallelujah z repertoáru Leonarda Cohena. Spevácky brilantné, aranžérsky dotiahnuté, výborne natočené a fotobookletom doplnené vianočné potešenie, aké vie poskytnúť len Lucie Bílá a jej výborní spolupracovníci.

Zdroj aktuality24.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.