Mimoriadna správa! Vláda rozhodla o návrate detí do škôl

1 min read

Premiér Igor Matovič informoval na tlačovom brífingu spolu s ministrom zdravotníctva po mimoriadnom rokovaní vlády o návrate detí do škôl.

Prví žiaci sa do škôl vrátia už tento pondelok. Týkať sa to bude škôl, ktoré kontaktovali jednotlivé úrady a sú pripravené zapojiť sa do pilotného testovania žiakov. Ako uviedol premiér Igor Matovič, vláda dospela k dohode a spadol mu tak kameň zo srdca.

Dôležitou informáciou je, že na návrat do škôl v pondelok alebo počas ďalších dní bude nutné otestovať žiakov a aspoň jedného ich zákonného zástupcu. Podľa kompetentných nejde o diskrimináciu. Podľa premiéra je to len už na zriadovateľovi, riaditeľovi či rodičoch. Minister Gröhling povedal, že v dohľadnej dobe vydajú jednotlivé uznesenia a manuály pre školy. Testovať sa začína už zajtra (sobotu). Frekvencia testovania sa bude odvíjať od situácie v jednotlivých okresoch. Niekde sa bude musieť testovať aj každý týždeň.

Testovať žiakov, rodičov a zamestnancov sa bude aj v januári pri otvorení ostatných škôl. Ak sa deti či rodičia testovať nedajú, o ich spôsobe výučby bude musieť rozhodnúť zriaďovateľ školy.

Správu budeme aktualizovať.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.