Nové internetové World Radio ponúkne svetovú hudbu nielen národnostným menšinám

3 min read

European people, z.s. predstavila projekt nového World Radia určené svojim online vysielaním nielen všetkým 14 národnostným menšinám žijúcich v Česku. Zakladatelia rádia sľubujú pestrý výber svetovej hudby, spravodajstva i pravidelné podcasty. Internetové vysielanie odštartuje v sobotu 12. sobotu od 12 hodín.

Hudobné dramaturgie rádia vznikala v spolupráci s producentom Honzom Grus a bývalým moderátorom a hudobným dramaturgom Color Music rádia a Rádia (Sázava) Hey Gerhardom hady ktorý stál pri štarte oboch rádií. Hudba bola starostlivo vybraná s ohľadom na všetky národnostné menšiny, ich výber vznikal 6 mesiacov. Jingle rádia vznikali vo spolupráca so štúdiom BARACCA RECORDS u producenta Tomáša Jochmann. Staničnom hlasom bude mladý talentovaný moderátor Lukáš Kotlár.

Rádio v budúcnosti ponúkne spravodajstvo pre národnostné menšiny, kultúrne pozvánky, rádiové talkshow, vlastné podcasty a predstaví jednotlivé kultúry, tradície a zvyky národnostných menšín. Rádio sa bude venovať tiež menej diskutovaným témam spoločného spolužitia menšín na území Česka. Chceme ľudí svojím vysielaním spájať, aby neriešili stres bez ohľadu na to, čo sa deje okolo nás. V našom rádiu si každý nájde to svoje, ponúkneme svetovú hudbu od Balkánu až po Gypsy World „, hovorí hudobný dramaturg rádia Gerhard Hadi. Okrem internetového vysielania bude Rádio v budúcnosti vysielať prostredníctvom aplikácie a v rámci digitálneho vysielania DAB a DAB +.

V noci poslucháči naladí Jazz a Smooth Jazz z celého sveta

Rádio vo svojom non-stop vysielanie ponúkne bulharskú, tureckú, maďarskú, rómsku alebo arabskú hudbu. V hudobnom programe podporí tiež novo vznikajúce kapely. Tvorcovia sa chcú hudobné dramaturgiou odlíšiť od mainstreamových rádií, chcú ponúknuť netradičné hudobné žánre. Z dlhodobého hľadiska práve také rádio menšinám žijúcim na území Česka chýba. Tým chce rádio ponúknuť hudbu, informácie, kultúrne správy aj spravodajstvo vo vlastnom jazyku.

V Česku sa k jednej zo 14 oficiálnych národnostných menšín hlási na 400 000 našich spoluobčanov. Preto ako Dom národnostných menšín plne podporujeme aktivity zamerané práve na túto časť populácie. Vznik World Radia vítame, považujeme ho za výborný nápad a jeho tvorcom držíme palce „, hovorí Jakub Štědroň, riaditeľ Domu národnostných menšín.

Vznik rádia podporuje aj mimovládna nezisková organizácia Slovo 21. Tá začala pôsobiť v Prahe roku 1999. Venuje sa aktivitám, ktoré sa snažia celkovo zlepšiť postavenie Rómov v Česku, okrem iného sa zameriavajú na cudzinca z tretích štátov. Sú tiež usporiadateľom Svetového rómskeho festivalu Khamoro.

Vysielanie nájdu poslucháči na webových stránkach www.worldradio.eu, sledovať novinky budú môcť na instagramovém profile world_radio_eu a facebookových stránkach World Radio 2020.

zdroj Aktuality24.sk,preklad textu Aktuality24.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.