Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

RegioJet v sobotu končí, na trati Bratislava-Komárno

2 min read

Na prevádzkovateľa na trati Bratislava – Komárno, ktorý ju bude obsluhovať od roku 2023, je vyhlásená súťaž. RegioJet avizoval, že sa tiež zúčastní na výberovom konaní.

KOMÁRNO: Na trati Bratislava – Komárno sa tento víkend mení dopravca. RegioJet ukončí prevádzku na trase v sobotu 12. 12. a od nedele dopravu na tejto linke zabezpečí Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v spolupráci s rakúskymi ÖBB.

Za necelých deväť rokov prevádzky prepravili vlaky RegioJet na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno a späť približne 25 miliónov cestujúcich. „Slovensko sa v roku 2012 stalo prvou krajinou v strednej Európe, v ktorej v takej miere zabezpečoval na objednávku štátu základnú dopravnú obslužnosť neštátny dopravca,” skonštatoval hovorca spoločnosti RegioJet Aleš Ondrůj.

Po príchode tohto dopravcu sa ročný počet prepravených cestujúcich od roku 2011 zvýšil až na štvor- až päťnásobok.

Dojimavý odkaz od spoločnosti RegioJet

ĎAKUJEME!Ďakujeme za krásnych 9 rokov, ktoré sme s vami mohli byť a prevádzkovať jednu z najkrajších tratí Slovenska. Bratislava – Komárno. Vplyvom udalostí, ktoré sme nemohli veľmi ovplyvniť, táto linka teraz končí. 25 miliónov cestujúcich, ktorí si zvyknú na kvalitné služby a špičkový servis nám budú veľmi chýbať.

Viac informácií na: https://www.regiojet.sk/novinky/vlaky/regiojet-komarno.htmlPrajeme všetkým krásne prežitie vianočných sviatkov a dneska 12.12.2020 sa uvidíme naposledy.

zdroj FB-RegioJet -zdroj Aktuality24.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *