RIS sa domnieva, že Lúčansky niečo vedel o vražde Kuciaka

2 min read

BRATISLAVA – Informácií okolo bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorý je momentálne vo väzbe, je v súčasnosti viac ako dosť. Tá dnešná je ale skutočne šokujúca. Lučanský má totiž v týchto chvíľach bojovať o život. Pokúsil sa totiž obesiť.

Bývalá ministerka Denisa Saková z Hlasu-SD chápe súčasnú situáciu ako mimoriadne tragickú. „Je to obrovská tragédia,“ píše Saková

Nicholsonová hovorí o mega prúseri

Europoslankyňa SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová hovorí o incidente ako o „mega prúseri“. „Veľa otázok. Zatiaľ je jasné len jedno. Je to mega, mega prúser, za ktorý musí byť vyvodená zodpovednosť,“ vyhlásila.

Šimečka trvá na vyvodení zodpovednosti

Na dnešné šokujúce informácie reagoval aj ďalší europoslanec Michal Šimečka z Progresívneho Slovenska. „Na mieste je vyvodenie osobnej zodpovednosti. V nasledujúcich hodinách však hlavne musí prísť k jasnému vysvetleniu, ako k tomu mohlo dôjsť. Tak aby nezostal priestor pre konšpirácie, ktoré zničia dôveru v demokratické inštitúcie,“ píše europoslanec.

Ministerstvo spravodlivosti v utorok krátko pred siedmou večer oznámilo, že bývalý policajný prezident Milan Lučanský sa pokúsil v ústave na výkon väzby v Prešove o samovraždu.

„Stalo sa tak napriek tomu, že bol pravidelne monitorovaný a bolo mu poskytované aj psychologické poradenstvo,“ informoval hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla. Podľa neho je Lučanského stav kritický.

Generálny prokurátor Maroša Žilinka odcestoval do Prešova. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková sa vyjadrí na tlačovej besede v stredu.

Čo sa teda stalo?

Pred troma týždňami v stredu 9. decembra prenikli na verejnosť informácie o Lučanského zranení. Po vyšetreniach absolvoval operačný zákrok vo vojenskej nemocnici v Ružomberku a potom ho previezli do Trenčína, kde sa aj zotavoval. Vzápätí sa však objavilo niekoľko neoverených informácií. Hovorilo sa o zranení pri cvičení, jedenásťhodinovej operácii a následnej resuscitácii, ale aj o pokuse o samovraždu či o bitke a dokopaní väzňami.

Podľa informácií Pravdy si mal pri prvom zranení Lučanský rozbiť oko. Podľa niektorých zdrojov v noci zakopol o kovovú posteľ a tvárou narazil na ostrú hranu.

Lekár v prešovskej nemocnici odporučil operáciu, pri ktorej mal byť odstránený výron krvi. Tento zákrok mal byť vykonaný vo vojenskej nemocnici v Ružomberku.

Niektoré zdroje však tvrdia, že Lučanský sa už vtedy pokúšal o samovraždu a mal na to použiť tepláky, ktoré dostal v ústave. Keď však pri dusení stratil vedomie, nešťastne spadol a zranil sa na tvári.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.