Vášnivá ako nikdy predtým!

2 min read

Skupina Šalefuky, ktorej bardom je vychytený muzikant Milo Suchomel, sa nezastavila ani počas pandémie. Po niekoľkých rytmických piesňach, sa najnovšie predstavujú skladbou s názvom Svetluška. Nové dielo prekypuje vášňou, ktorú navyše znásobuje krásna speváčka Agi Kováčiková a tiež tanečnica Dominika Rošková so svojim partnerom Máté Csorbom.

Skladbou v štýle bossanova, sa dostanete do úplne iného sveta. „Dominika so svojím partnerom dokázali tancom vystihnúť presnú myšlienku, ktorú som mala pri písaní textu.” tvrdí speváčka kapely Agáta Kováčiková. O fantastickú kameru a produkciu sa postarali Vlado Straka a Peter Regec.

Tvorcovia tvrdia, že Svetluška v sebe spája tri generácie. „Autentickú melódiu vytvorenú mojou mamou, odetú v mojej hudobnej produkcii a zároveň obnaženú zmyselným textom najmladšej členky skupiny Šalefuky Agáty Kováčikovej,” hovorí leader kapely, saxofonista a skladateľ Milo Suchomel. Z piesní, ktoré doteraz vyprodukoval pre Šalefuky, už dokonca zostavil celý album autorských skladieb.

Som šťastný, že sa nám ho podarilo vytvoriť aj v tomto extrémne ťažkom období. Prináša radosť, optimizmus, originálne pesničky, ktoré v sebe spájajú ľudskosť, autenticitu, melodiku, aj svieže texty. Dúfam, že poslucháči našu úprimnú hudbu ocenia,“ hovorí Milo o projekte, ktorý je tradične inšpirovaný slovenským folklórom, rómskou kultúrou, prvkami Balkánu a jazzu. Pripomína, že Šalefuky už majú aj svoj slogan: “Keď sa zjavia Šalefuky, roztancujú nohy, ruky a spália pri tom všetky tuky.”

Ich song Svetluška je už na youtube, kde sa doň môžete započúvať.

Zdroj aktuality24.sk kopírovanie je trestné bez súhlasu, redakcie.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.