Mikas si extrémne zavaril!

1 min read

Úrad podľa Žilinku nemal oprávnenie upraviť výnimky z izolácie a karantény a výnimky pre osoby v osobitnom režime. Porušenie vidí aj vo vyhláške z januára 2021.

Výnimky, na základe ktorých prišli do parlamentnej sály hlasovať aj poslanci pozitívni na nový koronavírus a vicepremiér Štefan Holý (Sme rodina) cestoval z Británie na Slovensko bez potreby negatívneho PCR testu, sú protizákonné.

Konštatoval to generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý dnes doručil hlavnému hygienikovi takzvaný protest voči dvom jeho vyhláškam, ktorými boli výnimky udelené. Úrad verejného zdravotníctva podľa prokuratúry nemal právomoc takéto výnimky vydávať.

Úrad verejného zdravotníctva ustanovením výnimiek prekročil rozsah svojich právomocí a povolil ich nad rámec zákona,“ povedal Žilinka.

Vyhláška povolila napríklad prezidentke, ministrom, poslancom parlamentu či generálnemu prokurátorovi pracovať aj v prípade pozitívneho testu na ochorenie COVID-19 či kontaktu s pozitívne testovaným. Prácu môžu vykonávať, ak by absenciou na pracovisku vážne ohrozili zabezpečenie chodu štátu alebo riešenie mimoriadnych úloh.

Hlavnému hygienikovi už bol protest generálnej prokuratúry doručený.

zdroj: dobrenoviny.sk, aktuality24.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.