Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Matka v núdzi kradla výživu pre svoje dieťa. Privolaní policajti jej nakúpili zo svojho

2 min read

Hliadka Mestskej polície Opava vycestovala k celkom bežnému prípadu. Tamojší supermarket hlásil zadržanie zlodeja potravín. Keď ale prišli na miesto, našli plačúce mamičku dieťaťa, ktorá sa snažila bez platenia odísť so Sunarom a výživami. Za to, ako situáciu vyriešili, si strážnici vyslúžili poďakovanie od svojho riaditeľa aj na sociálnych sieťach.

Preukázali, že vie skvele zakročiť, ale tiež, že majú srdce na pravom mieste, “napísal riaditeľ Mestskej polície Opava Jiří Klein. Vysvetlil, že strážnici vyrazili na bežnú, detektívom oznámenú krádež v jednom z opavských reťazcov. Na mieste však našli plačúce matku malého dieťaťa, ktorá v obchode odcudzila potraviny pre dieťa. Išlo predovšetkým o Sunar a desiate.

Medzi odcudzené veci sa žene priplietlo aj víno. Všetky odcudzené veci sa v poriadku vrátili do obchodu. Žena sa ku krádeži priznala. Hliadka jej udelila pokutu za krádež vína, “píše sa ďalej na Facebooku MP Opava. Strážnici ale rozpoznali, že žena sa ocitla v ťažkej situácii a rozhodli sa jej na mieste pomôcť. Všetci traja sa zložili a potrebné jedlo pre dieťa jej nakúpili zo svojho. “Ďakujem týmto trom mušketierov za mimoriadne citlivý a láskavý prístup k riešeniu veci. Som na Vás pyšný, “uzavrel pochvalu riaditeľ Klein.

https://www.facebook.com/379739829288736/posts/808835629712485/


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *