Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Tip na výlet? Miliardár z Japonska zháňa ľudí, ktorí by ním preleteli okolo Mesiaca

2 min read

Japonský výstredný miliardár Jusaku Maezawa hľadá osem spolucestujúcich, ktorých so sebou vezme na let okolo Mesiaca plánovaný na rok 2023. Celú cestu hradí on sám.

Štyridsaťpäťročný výstredný boháč Maezawa pred rokom zrušil svoj inzerát na výber dievčatá, s ktorou chcel k Mesiacu letieť. Potenciálnych partneriek sa mu vtedy ozvalo skoro tridsať tisíc. V roku 2018 zas tvrdil, že so sebou k Mesiacu vezme šesť až osem umelcov.

“Chcem ľudí z rôznych prostredí, aby sa ku mne pripojili,” oznámil Maezawa v utorok na Twitteri. “Kúpil som všetky miesta, takže to bude súkromný rokov,” dodal s tým, že cestu platí, takže tí, ktorí s ním poletia, to budú mať zadarmo. Koľko peňazí za cestu zaplatí, doteraz zverejnené nebolo.

Uchádzači musia splniť dve kritériá: mali by “pokročiť v akejkoľvek činnosti, ktorá nejakým spôsobom pomáha ostatným” a mali by byť “ochotní podporovať ďalších členov posádky”.

Hnuteľný Japonec sa v roku 2018 prihlásil ako prvý vesmírny turista, ktorý sa vydá k Mesiacu kozmickou loďou spoločnosti SpaceX amerického podnikateľa Elona Muska.

Bývalý bubeník punkovej kapely Maezawa začal s podnikaním koncom 90. rokov v hudobnom priemysle. V roku 2004 založil internetový obchod s oblečením Zozotown.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *