Nechutná cenzúra slovenskej krásy. Vzbura modeliek!

5 min read

v ostatných dňoch otriasol škandál, po ktorom už zrejme nič nebude také ako predtým. Peklo sa rozpútalo po odvysielaní dnes už legendárnej udalosti Bratislavské módni dni, ktorým šéfuje Mária Reháková, za výraznej sponzorskej pomoci Mercedes-Benz.

Módna dizajnérka Andrea Koreňová zo Sicily Style tvorí aj pre plnoštíhle modelky. Máriu Rehákovú to pobúrilo a z prehliadky ich vystrihla.

Na mólo si tak ako minulý rok, pripravila svoju kolekciu modelov a modeliek aj Andrea Koreňová, ktorá tvorí pod značkou Sicily Style. Problém bol, že tentoraz sa odvážila reflektovať svetové trendy módneho biznisu a na mólo postavila aj modelky kyprejších tvarov. Ultra štíhla pani Reháková s tým vraj najprv problém nemala, názor zmenila až v deň konania prehliadky. Na dizajnérku Koreňovú mala naliehať, aby ich poslala domov. Tá to však odmietla a svoju prehliadku odprezentovala tak, ako ju mala pripravenú.

Pri štíhlych modelkách sa tak na móle objavili aj ženy s plnšími tvarmi. Napriek plus size postavám pôsobili v pôsobivých outfitoch Sicily Style ako víly. A tak sa aj aj cítili. „Bola to tá najkrajšia róba, akú som na sebe kedy mala. Padla mi ako uliata. Cítila som sa ako bohyňa. Svoje krivky milujem a v žiadnom prípade by som sa ich nevzdala,“ vyjadrila sa pre náš web vplyvná influecerka Michaela Mikela. To, čo sa odohralo v deň premiéry prehliadky na internete, bolo pre ňu viac ako ľadová sprcha. Že ju spolu s ostatnými bacuľkami vystrihnú, nepočítala ani v najhoršom sne. „Myslela som si, že niečo také sa v 21. storočí nemôže stať. Stálo nás to veľa úsilia, driny, stráveného času a tiež peňazí,“ vysvetlila. V amoku doteraz rešpektovanej slovenskej osobnosti, šéfke BMD, majiteľke vydavateľstva, organizátorke Slovenky roka, či iných zaujímavých akcií a eventov, poslala nahnevanú správu. „Dobrý deň, pani Reháková. Budem Vám vykať, nakoľko ste staršia dáma. To, čo ste urobili, si u mňa, aj u iných influecerov, ktorí majú podstatne väčší dosah ako Vy, vyžeriete. Urobím Vám meno, aké si zaslúžite. Môžete sa za seba hanbiť,“ odkázala jej.

Aj takto môže vyzerať ženská krása. Na zábere Michaela Mikela a Natália Belanská. Obe sa stali na móle nežiadúce.

Slová plné výčitiek, adresovala Márii Rehákovej aj Beáta Rusnáková, v insta svete známa ako Bejba. Ani ona sa po cenzorskom zásahu, vo vysielaní prehliadky neobjavila. „Dobrý večer, pani Reháková. Ako sa cítite? Je vám dobre? Ste spokojná s tým, aký ste človek? Myslíte si, že ste niečo viac, keď máte o pár kíl menej a vyzeráte lepšie ako my s krivkami?,“ pýtala sa jej otázky na ktoré pravdepodobne nikdy odpoveď nedostane. O čosi miernejšie na vzniknutú situáciu zareagovala ďalšia nežiadúca predvádzajúca modelka Natália Belanská. „Neviem, či je so mnou niečo zlé, keď som si myslela, že na svoje tvary môžem byť hrdá. A tiež na to, že moje telo je krásne, zdravé a ženské,“ napísala na sociálnej sieti.

Pri plnoštíhlych modelkách sa na móle objavil aj spevák David Key. Do záverečného zostrihu preto vystrihli aj jeho.

Pri moletkách si to odskákal aj spevák David Key. Keďže ich, tentoraz na móle sprevádzal v štýlom outfite ako model, v zázname sa neobjavil ani on. „Mne sa už k tomu nechce vyjadrovať. Pravda je, že som rozčarovaný a lomcujú mnou rôzne pocity. S pani Rehákovou som si len raz podal ruku, takže osobne ju veľmi nepoznám. Navštívil som ale niekoľko jej akcií a máme zopár spoločných priateľov, ktorí na jej adresu nikdy nepovedali krivé slovo. To, čo sa stalo, sa ale stať nemalo. Mrzí ma to ale najmä kvôli tým dievčatám, ktoré si tú prehliadku užívali, promovali ju zadarmo na svojich insta účtoch a napokon sa na nej neobjavili,“ vyjadril sa Key.

Dôvod na vystrihnutie modeliek z prehliadky nevidí ani autorka kolekcie Andrea Koreňová, zo Sicily Style. Zastáva názor, že napriek plnším krivkám, nepôsobili vulgárne, ani nevkusne. „Dolce&Gabbana, Oskar de La Renta, či ďalší svetoznámi dizajnéri majú bežne plus size modelky na catwalk s XS babami. A nikto sa nad tým nikdy nepozastavil. Taktiež majú napríklad aj modelky s Downovým syndrómom a ľudia im tlieskajú,” krúti nechápavo hlavou návrhárka a spolu s ňou mnoho rešpektovaných celebrít slovenského šoubiznisu. Na svojich sociálnych sieťach sa zaprisahávajú, že na žiadnu akciu, ktorú bude v budúcnosti pani Reháková organizovať už neprídu.

Mária Reháková zažíva nežiadúcu slávu.
Modelky si z nej robia srandu aj takýmito memečkami.

Napriek obrovskému mediálnemu škandálu, sa k celej situácii dodnes pani Mária Reháková nevyjadrila. Jej rozhodnutie je ale v priamom rozpore s tým, čo nie tak dávno o svojich módnych dňoch tvrdila. Okrem iného poukázala aj na medzinárodný charakter BMD a spoluprácu so zahraničnými agentúrami. „Myslím si, že Bratislavské módne dni priniesli pre Slovensko základ módnej tvorby a mladým návrhárom dávajú podmienky, aby mohli tvoriť. A je mi ľúto, že niektoré média zdevastujú celú hodnotu práce mojich kolegov, ktorí sa na ich príprave podieľajú,“ povedala. Jej slová dnes vyzerajú pri všetkej dobrej vôli, bizarne. Úroveň a prestíž Bratislavských módnych dní si tentoraz podľa mnohých, pošliapala pani Reháková sama. A médiá o jej odsúdenia hodnom čine „len“ informovali. Otázne je, či po tejto skúsenosti s ňou ešte budú chcieť spolupracovať módni dizajnéri, či umelci a tiež je otázne, či s menom pani Rehákovej, resp. so značnou doteraz bezúhonného BMD, bude chcieť byť spájaný naďalej, aj sponzor Mercedes Benz.

Vplyvná influecerka rozniesla Máriu Rehákovú a jej BMD doslova na kopytách.

Zdroj aktuality24.sk kopírovanie je tresné bez súhlasu redakcie aktuality24.sk.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.