Spar začal horieť v Szentendre v nebezpečí bola aj pumpa

3 min read

Spar začal horieť v Szentendre, supermarket na stanici HÉV horel obrovskými plameňmi, nebezpečná bola aj neďaleká čerpacia stanica.

V Szentendre v Spare neďaleko zastávky HÉV zúril obrovský požiar. V obchode horelo v stredu neskoro popoludní. Na mieste bolo veľa hasičov, dym bol viditeľný takmer z každej časti mesta, dokonca aj z Budapešti. Iba 200 metrov od požiaru sa nachádza čerpacia stanica MOL, ktorá bola obklopená hasičmi, aby sa zabránilo šíreniu plameňov. Pracovníci Sparu vyšli včas, nikto nebol zranený. Vieme, že sa v sklade vznietil chybný ventilátor. Dramatické videá o očkovaní si môžete pozrieť v spodnej časti nášho článku.

AKTUALIZÁCIA: 22:49

Ágnes Darázs, zástupkyňa hovorcu riaditeľstva pre katastrofy v Peštianskej župe, pre spravodajský portál BudaPestkörnyéke.hu uviedla, že Spar bol úplne vyhorený, ale okolité obchody neboli v ťažkostiach. Oheň bol uhasený, ale prerábky ešte prebiehajú až do rána bieleho, pretože hasiči sa musia dostať do budovy, kde ešte stále svieti veľa trosiek. Prišli aj záchranári z Peštianskej župy, ktorí obhliadli oblasť, či sa nenájde niekto, vo štvrtok budú práce pokračovať, uviedol hovorca.

AKTUALIZÁCIA: 21:51

Ágnes Darázs predtým informovala spravodajský portál BudaPestkörnyéke.hu takto: V jednej časti je podnik stále v plameňoch, ale oheň bol v podstate uhasený, nerozšíril sa na nič iné. Hasiči ich teraz hasia z rebríka. HÉV jazdí, ale iba na jednej trati. Priľahlú ulicu hasiči úplne uzavreli. Mobilné laboratórium pre zvládanie katastrof neustále robí v okolí merania, ale nezistili sa žiadne látky škodlivé pre človeka, pretože dym stúpa do výšky 50 – 100 metrov a potom ho fúka vietor, obyvatelia oblasti nie sú v nebezpečenstve. Na mieste je 46 profesionálnych hasičov so 16 vozidlami, ktorým pomáhali dobrovoľní hasiči s 8 vozidlami, spolu takmer 80 ľudí pracujúcich pri hasení požiaru. Prívod vody je nepretržitý, voda pochádza z neďalekých hydrantov.

Dramatická situácia

AKTUALIZÁCIA: 21:08

Ágnes Darázs, predtým pre náš portál povedal, že napriek povestiam sa oheň nerozšíril na susedný DM a neďaleká čerpacia stanica je bezpečná.

AKTUALIZÁCIA: 20:55

Spar je už takmer úplne spálený, podľa správ na mieste hasiči teraz pracujú na tom, aby sa oheň nerozšíril do susedných blokov, budov a obchodov.

AKTUALIZÁCIA: 20:43

Pracovníci manažmentu katastrof merajú na mieste množstvo znečisťujúcich látok vo vzduchu. Pravdepodobne pri spaľovaní chemikálií uložených v sklade mohli vzniknúť toxické plyny.

AKTUALIZÁCIA: 20:38

Tí na mieste hlásili, že oheň im spálil tváre dokonca aj zo vzdialenosti 100 metrov. V podstate celý supermarket už horí.

AKTUALIZÁCIA: 20:32

Na 200 štvorcových metroch horí budova skladu obchodu Spar na Dunakanyar körút, stále prebieha jej očkovanie. Celá oblasť má dvetisíc metrov štvorcových, kolegovia sa snažia zabrániť ďalšiemu šíreniu požiaru, “informovala Ágnes Darázs, zástupkyňa hovorcu riaditeľstva pre zvládanie katastrof v Peštianskej župe.

Spar sa vznietil

Supermarket Spar na termináli HÉV v Szentendre v noci na stredu vzplanul. Podľa informácií manažmentu katastrofy došlo k požiaru v sklade obchodu.

Hasiči obkľúčili neďalekú čerpaciu stanicu

Vieme, že neďaleká čerpacia stanica MOL už bola obklopená hasičmi, aby sa zabránilo šíreniu plameňov. Obrovský dym je vidieť aj z Békásmegyera a Pomáza – uvádzajú naši čitatelia.

V sklade vypukol požiar

Požiar uhasili

Na miesto pochodovali hasiči s veľkou silou. Plamene začali hasiť profesionálni hasiči zo Szentendru a hlavného mesta, ktorí však na miesto upozornili aj dobrovoľných hasičov zo skupín Szentendre, Leányfalu a Szigetmonostor.

Plamene vidno už z diaľky

Zdroj Aktuality24.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Spoločnosť La Plata Production nezodpovedá za obsah Príspevkov Používateľov, ani za obsah diskusie na Webových stránkach.