Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Dídžej R3HAB láme rekordy. Päť biliónov streamov!

3 min read

Multiplatinoví dídžeji R3HAB a Gabry Ponte vyobrazujú tajomnú postavu singlom “The Portrait (Ooh La La)”. Pieseň, z ktorej je dnes už svetový megahit, vyšla vo vydavateľstve CYB3RPVNK, ktoré patrí samotnému R3HABovi.

R3HAB a Gabry Ponte spojili svoje sily, aby nám priniesli “The Portrait (Ooh La La)” – unikátnu a rytmickú skladbu, ktorú dotvára unikátny zvukový obraz záhadnej a krásnej ženy. Otvára sa zlovestnou basovou linkou a vokálmi a doplnkovými nástrojmi dokonale vykresľuje atmosféru.

Skladba pokračuje vo forme uspávanky, zatiaľ čo basová linka sa stáva hlbšou a živšou, vrstvením inštrumentálnych melódií pre ďalší bod záujmu. Táto skladba je prvou spoluprácou týchto dvoch interpretov a navzájom si ju nevedia vynachváliť. R3HAB o Gabryovi: “Gabry bol vždy lídrom v tanečnej hudbe a bolo mi potešením s ním vytvoriť “The Portrait (Ooh La La)”. Istý čas trvalo, aby skladba znela tak, ako znie dnes, ale stálo to za to. Pieseň obsahuje sebavedomie, tajomnosť aj napínavosť. Dúfam, že každý v tomto „portréte”, ktorý sme “namaľovali” uvidí kúsok zo seba. Už sa neviem dočkať, keď tento singel budem hrať na najbližších festivaloch,“ vyjadril sa.

Gabry Ponte kompliment R3HABovi vracia. “Keď som prvýkrát počul myšlienku skladby, zamiloval som si ju. Hneď mi bolo jasné, že to bude dokonalý projekt a vhodný štýl pre mňa a R3HABa. Podieľať sa na produkcii tejto skladby bola síce výzva, ale bolo to veľmi inšpiratívne, pretože bola úžasná,“ povedal.

Holandsko-marocký multiplatinový dídžej a producent Fadil El Ghoul, známejší ako R3HAB, je priekopníkom na ceste tanečnej hudby. S jeho remixami pre Rihannu, Calvina Harrisa, The Chainsmokers, Lady Gagu, ako aj jeho hitmi “All Around The World (La La La) za predaj ktorého dostal zlato a za “Lullaby” zas platinu. Významná je tiež jeho spolupráca s umelcami Luis Fonsi, Sean Paul, ZAYN, Andy Grammer, Sofia Carson, Smokepurpp, Dimitri Vegas & Like Mike, Astrid S, Olivia Holt a mnohými ďalšími. Ukázal sa ako jeden z najtalentovanejších progresívnych umelcov, ktorého tvorba už má na konte viac ako 5 biliónov streamov.

V roku 2016 založil svoje vydavateľstvo CYB3RPVNK, ktoré má na konte viac ako 2 bilióny streamov od svojho vzniku. Samotný R3HAB sa snaží neustále vyvíjať a diverzifikovať svoju produkciu vďaka spoluprácam s umelcami z celého sveta. Iba za rok 2020 nazbieral R3HAB viac ako 900 miliónov streamov na platforme Spotify. V súčasnosti je jedným z najvyhľadávanejších a najhrávanejších interpretov sveta. So svojim vrodeným talentom a inovatívnym myslením, pokračuje R3HAB ďalej vo svojej ceste naprieč elektronickou hudbou.

Pozrite si aj skvelý videoklip

Zdroj – Aktuality24.sk kopírovanie článku je tresné bez súhlasu redakcie aktuality24.sk.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *