Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Koalícia rokovala o prelomových zmenách v testovaní Slovákov, toto sú výsledky

2 min read

Testy budú dostupné. Priorita je však stále očkovanie. Testami nedokážeme nahradiť benefit očkovania, preto budeme ďalej rozvíjať dôvody motivácie pre tých, ktorí sa dajú zaočkovať, ak im je zdravý rozum a zodpovednosť málo,“ povedal Šeliga pre TASR.

Koaličná rada sa zatiaľ nedohodla na podmienkach preplácania testov, partneri by mali tému uzavrieť až na budúci týždeň. TASR to potvrdili predsedovia poslaneckých klubov koaličných strán. Na pondelkovej (12. 7.) koaličnej rade mali rokovať o viacerých variantoch, napríklad či budú testy preplatené štátom alebo budú za symbolickú cenu. Rezort zdravotníctva má priniesť ešte ďalšie prepočty.

Padlo viacero návrhov, ktoré potrebuje minister preveriť a následne vypracuje finálny návrh,“skonštatoval pre TASR šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš s tým, že finálna dohoda bude v budúcom týždni. „Budúci týždeň to uzavrieme, ešte treba prepočty,“ povedala predsedníčka klubu SaS Anna Zemanová.

Poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) hovorí, že na koaličnej rade rokovali o viacerých variantoch. „Každopádne testy budú dostupné. Ministerstvo zdravotníctva prinesie ešte ďalšie prepočty a následne sa rozhodneme pre jeden zo spôsobov. Priorita je však stále očkovanie. Testami nedokážeme nahradiť benefit očkovania, preto budeme ďalej rozvíjať dôvody motivácie pre tých, ktorí sa dajú zaočkovať, ak im je zdravý rozum a zodpovednosť málo,“ povedal Šeliga pre TASR.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *