Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Bez očkovania do roboty nepôjdete!

2 min read

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v rozhovore varoval Slovákov, že ich nové pandemické opatrenia v prípade nezaočkovania nemusia vôbec pustiť do práce.

Návštevy v nemocniciach budú od pondelka len pre zaočkovaných. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v rozhovore pre Denník N reagoval na to, či budú takto musieť byť očkovaní aj všetci lekári. „Toto budem riešiť s riaditeľmi nemocníc. Táto otázka je dosť ošemetná. Zdravotníci používajú ochranné pomôcky, ale budeme na tom pracovať. Tu je otázkou aj povinné očkovanie,“

O čo ide? Podľa ministra bude platiť, že ak sa rozhodne nejaká prevádzka púšťať bez obmedzení k sebe len zaočkovaných, mimoriadne to ovplyvní aj zamestnancov. „Samozrejme. Všetci, ktorí budú v danej chvíli na danom mieste, musia byť zaočkovaní,“ vyjadril sa jasne Lengvarský o tom, že sa vlastne bez očkovania do práce vôbec nedostanú.

Ako to bude s povinným očkovaním určitých skupín ľudí? „Veľká diskusia k tomu neprebehla, pripravujeme k tomu materiál. Riešilo sa to na viacerých ústredných krízových štáboch a máme analýzy, že je to právne v poriadku.  Uvedomujem si však problematickú vymáhateľnosť a sankcionovanie, nedajbože prepúšťanie z práce alebo neplatené voľno, ako to robia v iných krajinách. Pri dnešnom nedostatku personálu v zariadeniach alebo školách to vidím ako problematické. Z právnej stránky však nie je problém nariadiť to,“ uviedol pre Denník N.


1 thought on “Bez očkovania do roboty nepôjdete!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *