Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Jozef Bednárik aj osem rokov po smrti píše scenáre k svojmu muzikálu

4 min read

Štrnásty ročník Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika sa uskutoční 20. a 21. augusta 2021 v Kúpeľoch Brusno. Festival vzdá hold Hane Hegerovej a krátkymi spomienkami si uctí aj Jozefa Kubánka, či Milana Lasicu. Rovnako tak aj tento rok organizátori ocenia významné osobnosti formou Tabule slávy a Brusnianskej brusnice. Hosťom festivalu bude tentokrát režisér Filip Renč.

Jozef Bednárik bol na Muzikálovom festivale práve pred desiatimi rokmi. „Po tom, ako pripevnil svoju tabuľu, sme sa o festivale dlho rozprávali. Ráno prišiel a predstavil mi svoje nápady. Od tohoto momentu až doteraz, je jeho súčasťou. Aj dnes pri oceneniach vychádzame zo zoznamu, ktorý vytvoril,“ spomína organizátor festivalu Ján Kubiš. Režisér Filip Renč, ktorý bude hosťom 14. ročníka festivalu, sa k divadelnej, muzikálovej a javiskovej réžii dostal práve cez pána Bednárika. Renč mu robil asistenta pri muzikáli Dracula a neskôr dostal poverenie režírovať tento muzikál v Južnej Kórei.

Festival sa tentokrát začne programom Návraty, v ktorom sa predstavia úspešní herci a speváci, ktorí začínali aj na javisku Muzikálového festivalu. Choreograf Jaroslav Moravčík roztancuje publikum, pričom si spomenieme aj na legendárneho Juraja Kubánku. Prostredníctvom slávnych šansónov, návštevníci zaspomínajú na skvostnú Hanu Hegerovú a cez jej piesne Čerešne a Žila som správne, aj na ich textára Milana Lasicu. Začiatok sobotného programu bude spomienkou na Karola Duchoňa. Chýbať nebudú rešpektovaní umelci a hudobníci ako Orchester Júliusa Selčana či Felix Slováček. Medzi účinkujúcimi sa návštevníci môžu tešiť aj na hercov Divadla Andreja Bagara v Nitre a pražských hercov Kateřinu Brožovú, Michaelu Noskovú, Petra Pecha, Andreu Gábrišovú a Petra Palečka v muzikáli Na křídlech fantazie. V sobotňajšom programe sa predstavia aj Milan Markovič a Páni bratia s ich MM kabaretom.

Od roku 2008, keď Ján Kubiš prišiel s nápadom usporiadať prvý ročník tohto, dnes už prestížneho festivalu, sa tu vystriedali najväčšie osobnosti muzikálového a operetného sveta. V roku 2011 sem prvýkrát zavítal aj majster Jozef Bednárik, ktorý si tu prevzal významnú cenu. Následne tento projekt a celé festivalové dianie podporil.

Veľmi oceňujem, že na tomto festivale dostávajú veľké príležitosti a priestor nové spevácke a herecké talenty. Umne sa tu spájajú umelci a unikátne kúpeľné prostredie, čím vzniká priestor pre dokonalú zábavu na absolútne profesionálnej úrovni,“ vyznáva sa významný český hudobný skladateľ a producent Zdeněk Barták.

Neoddeliteľnou súčasťou programu je aj odovzdávanie cien výnimočným osobnostiam. Kto tento rok získa ocenenie Brusnianska brusnica a Tabuľa slávy, si zatiaľ nechám pre seba. Je to opäť prekvapenie aj pre samotných ocenených. Samozrejme to ale budú osobnosti, ktoré sú prvotriednymi jednotlivcami v rôznych umeleckých sférach prepojených s muzikálom,“ hovorí organizátor J. Kubiš„Chcel by som všetkých čo najsrdečnejšie pozvať aj na tento ročník. Cítim veľkú vďaku, že návštevníci si k nám našli cestu aj počas minulého ročníka, kedy to pre pandémiu koronavírusu a rôzne obmedzenia nebolo vôbec jednoduché. Verím preto, že teraz, keď sa trochu viac uvoľnili opatrenia pre kultúrne podujatia, sa opäť v hojnom počte spoločne stretneme a užijeme si muzikálovú, filmovú, či divadelnú tvorbu spolu so šansónmi tak, ako to máme radi,“ pozýva na festival organizátor Ján Kubiš.

Vstupenky na 14. ročník Veronia Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika, ktorý sa uskutoční 20. a 21. augusta 2021 v Kúpeľoch Brusno sú v predaji v sieti Ticketmedia a u predajcov periodickej tlače v sieti GGT.

Oficiálna webstránka festivalu https://www.muzikalovyfestival.sk

Program Muzikálový festival Jozefa Bednárika 2021

Piatok 20. augusta 2021

18:00 – NÁVRATY

Milan Sedláček si pozve NA KÁVIČKU Jána Kubiša a Rada Kurica. Spoločne predstavia hostí, ktorí na festivale, ako veľmi mladé talenty pred desiatkou rokov začínali a teraz sú z nich ostrieľané hviezdy muzikálových scén – Peter Pecha, Andrea Gábrišová, Tereza Králiková a Michaela Hasalová.

19:30 – ROZTANCOVANÝ MUZIKÁL – Jaroslav Moravčík

Súčasťou bude počas posledných 15 minút pocta zosnulému Jurajovi Kubánkovi.

20:30 – HANA HEGEROVÁ – spomienka

Vystúpia Andrea Zimányiová, Michaela Nosková, Tereza Králiková a Vladena Škorvagová.

Sobota 21. augusta 2021

15:30 – KAROL DUCHOŇ 70

Vystúpia Orchester Júliusa Selčana, Samuel Lorinčík, Jana Filová, Tereza Králiková a Krístina Vrecková.

17:00 – JOZEF A JEHO ZÁZRAČNY PLÁŠŤ

Pozvánka na premiéru muzikálu formou výberu najväčších hitov legendárneho muzikálu v podaní hercov Divadla Andreja Bagara v Nitre.

17:30 – Felix Slováček – nesmrteľné filmové melódie

Vystúpenie spolu s Orchestrom Juliusa Selčana.

18:45 – MM KABARET – Milan Markovič – PÁNI BRATIA

20:00 – SLÁVNOSTNÝ CEREMONIÁL (gala program)

Slávnostné odovzdávanie ocenení. V programe vystúpia Katarína Brožová, Juraj Ďuriš, Lazaro, Natália Hatalová, Tereza Králiková, Kristína Vrecková, Peter Pecha a Michaela Hasalová.

21:30 – NA KŘÍDLECH FANTAZIE (svetový český muzikál)

To najlepšie z českých muzikálov prinesú na krídlach fantázie Katarína Brožová, Michaela Nosková, Peter Pecha, Peter Paleček, Andrea Gábrišová.

Zdroj aktuality24.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *