Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Testovanie na školách! Deti sa po prázdninách budú opäť testovať

1 min read

Testovanie detí na školách či ich rodičov ako podmienka toho, aby sa nemuseli učiť z domu, poriadne rozvírila diskusie na Slovensku.

Nie je to tak dávno, čo sa museli pre vstup do škôl testovať deti aj ich rodičia. Školy aj v týchto dňoch zisťujú od rodičov žiakov záujem o testovanie na začiatku nového školského roka 2021/2022.

Okrem toho žiakom základných, stredných a špeciálnych škôl, ktorých rodičia prejavia záujem, budú poskytnuté prostredníctvom štátnych hmotných rezerv antigénové testy na dobrovoľné samotestovanie doma.

Základné školy a špeciálne základné školy majú možnosť testovania PCR kloktacími testami. Školy musia potrebný počet testov objednať do 26. augusta do 10.00 h.

Je len na rodičoch, ako sa pred týmto školským rokom rozhodnú, ministerstvo ich v tom ovplyvňuje len apelom. Podobne ako pri očkovaní.
„Pred týždňom sme na ministerstve zriadili call centrum, prostredníctvom ktorého sme oslovovali riaditeľov škôl, zriaďovateľov či primátorov a zdôrazňovali im potrebu očkovania v príprave na nový školský rok. Od viacerých z nich prišla ponuka zúčastniť sa na poradách riaditeľov škôl, ktorú som veľmi rád prijal,“ ozrejmil Gröhling.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *