Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

21. ročník súťaže vo varení guláša Podunajské Biskupice

2 min read
  • 21. ročník súťaže vo varení guláša, máme úspešne za sebou. Aj keď počasie bolo premenlivé, nálada na našom podujatí bola naopak už od skorého rána plná úsmevov a radosti.
  • Súťaž vo varení guláša, sa niesol v znamení osláv 800. výročia prvej písomnej zmienky o Kostole sv. Mikuláša v Podunajských Biskupiciach. V priestoroch Domu kultúry Vetvár sa konala ako zvyčajne spojená s týmto podujatím výstava ovocia a zeleniny. Súťaž vo varení guláša je naše tradičné podujatie v našej mestskej časti a ani tento rok nestratilo zmysel a spojilo rodiny, priateľov susedov. Do súťaže bolo tento rok zapojených 22 tímov. Rozhodovanie bolo naročné, pretože každý jeden guláš bol niečim výnimočný no napokon sa porota zhodla na víťazoch a tým sú : na 3. mieste sa umiestnilo družstvo Alapiskola és Óvoda, na 2. mieste sa umiestnilo družstvo ZŠ Biskupická a víťazný guláš tento rok vyhralo družstvo TUSK OZ.
  • Ďalšie kategórie boli: najzábavnejšie družstvo to si tento rok odnieslo cenu družstvo Trambus Hviezda, najkrajšie vyzdobený stánok patril Úradnemu družstvu pod vedením Tibora Poóra a cenu za najkrajšie oblečené družstvo si odniesla ZŠ Biskupicka. Víťazom gratulujeme a ostatným ďakujem za účasť a budeme sa tešiť ak sa minimálne v takomto zoskupení stretneme o rok pri 22. ročníku Súťaže vo varení guláša.

Pod zastitou starostu Mgr. Zoltán Pék


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *