Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Koniec voľnejšieho života

2 min read

Slováci musia opäť zabudnúť na ako tak slobodný život. Na celom našom území budú opäť po mesiacoch platiť len prísne opatrenia pred šírením koronavírusu. Na čo sa musíte pripraviť?

Veľké množstvo okresov bude od budúceho týždňa v červenej farbe. Po mesiacoch tu nebudeme mať žiaden zelený okres. Nové opatrenia, ktoré budú platiť od pondelka, mimoriadne obmedzia život nie len nezaočkovaným ale aj ľuďom s vakcínou.

Zvýšil sa aj počet okresov, kde podľa covid automatu platí zákaz vychádzania vo večerných hodinách (až na výnimky). Zatiaľ sa čaká na vyhlásenie núdzového stavu. Vo väčšine časti Slovenska sa už nemôžu nezaočkovaní najesť mimo domova, nemôžu sa ani ubytovať v hoteloch a problémy majú aj s návštevou fitness centier, wellnessov, plavární a iných prevádzok.

Situácia sa navyše zhoršuje a v najbližšom období by mali na Slovensku platiť tie najprísnejšie opatrenia, pri ktorých bude platiť obmedzenie pohybu počas celého dňa či zatvorené okresy. Samotným okresom momentálne nepomáha ani vysoké percento zaočkovaných starších ľudí na to, aby spadali do miernejších fáz covid automatu.

Od pondelka (4. 10.) bude v druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej fáze, 13 okresov. Červených bude 39 okresov a oranžových 27. V stupni monitoringu, teda v zelenej farbe, nebude ani jeden okres. Vláda SR na svojom stredajšom rokovaní schválila v rámci COVID automatu rozdelenie okresov podľa aktuálnej rizikovosti.

V stupni ostražitosti – oranžová farba – budú okresy Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bratislava I.-V., Brezno, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Malacky, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Prievidza, Revúca, Rimavská Sobota, Šaľa, Senec, Topoľčany, Trnava, Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom a okres Zvolen.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *