Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Nezaočkovaní už nemôžu využívať klasickú zdravotnú službu

1 min read

Povinný test až trikrát do týždňa pre tých, ktorí nie sú zaočkovaní a náhodou by sa chceli vybrať k všeobecnému lekárovi, zubárovi, prípadne na bežnú masáž či rehabilitáciu do nejakého ústavného zariadenia, polikliniky, zdravotného strediska alebo ambulancie.

Aj to sú jedny z noviniek, ktoré schválila vláda a nezaočkovaní si ich nemuseli všimnúť. A práve obmedzenia u lekárov či iných zdravotníckych službách patria medzi najkritizovanejšie. Ak chcú chodiť na rehabilitácie alebo masáže, musia sa testovať viackrát týždenne. Ambulancie (aj zubné) môžu u neočkovaných vyžadovať antigénový alebo PCR test. Pri hospitalizáciách potrebujú test všetci, a to PCR nie starší ako hodín.

V tomto smere ide o čas, kým sa z epidemiologického hľadiska spoločnosť nepremorí, kým neustúpi pandémia, kým nebude zaočkovaná kritická skupina,“ povedal o novele zákona pre médiá minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.


6 thoughts on “Nezaočkovaní už nemôžu využívať klasickú zdravotnú službu

 1. Klasicku zdravotnu sluzbu? Ked sme volali zachranku nechceli dojst nech sí dam nieco od bolesti? Kazdy mesiac na pohotovosti 10eur v….. Za rok vyse 4000 eur z vlastnych na vysetrenia a aj tak ma este nevyliecili? 2 operacie z ktorych jedno som platila ja pretoze neoperovali kvoli kovidovi. Som onkologicky pacient a vyse roka ako je tu aj ta korona vasa nedostala som ten vas kovid. A imunitu mám dost slabu.. Ockovanie sí nedam. A to ma neprinuti nikto.aj Bez Ockovania sa citim ako mrtvola v 24 rokoch. Tákze dakujem..

 2. Niesom zaočkovaná, ani nebudem, aj keď sa celá ” vláda ” 3× hodí o zem. Ja budem rozhodovať o svojom tele, o svojej duši dokiaľ budem žiť ‼️
  Nikoho neohrozujem, ani sa od nikoho ohroziť nenechám!!
  40 rokov som bola zdravotnou sestrou, viem, o čom hovorím. Takto to môže dopadnúť len vtedy, keď lekári zabudnú pre mamon na Hypokratovu prísahu a nechajú sa skorumpovať skorumpovanými politikmi a že sa v posledných 30 rokoch v politike objavujú bezcharakterné indivíduá, ktoré nemajú na to, aby sa uplatnili vo svojej profesii, že sú to drogovo závislí psychotici, alkoholici a sexuální devianti je jasné každému člověku, ktorý má v hlave zdravý a funkčný mozok. Terajšiu vládnu garnitúru uznávajú len tí, ktorí sa na svinstvách tejto vlády podieľajú a profitujú z nich.

 3. Ale prosím vás- Trochu normálnejšie to nejde? “potrebujú test všetci, a to PCR nie starší ako hodín.” – to je koľko hodín???? Je to aj niekde zverejnené- zdroj odkiaľ je táto senzačná správa?

 4. Výborné…to znamená, že nemusím platiť odvody do zdravotnej poisťovne,dovtedy kým toto zrušia?Keď nemám právo na starostlivosť bez testu a bez očkovania?

 5. Pekný deň,
  prečo test , keď ho platila vláda/poisťovňa platil 7 dní a keď si ho má každý platiť sám, tak platí 2 dni? Chcete takto donútiť ľudí, keď to finančne nebudú zvládať, aby sa dali očkovať? Na konaní vlády je vidieť, ako im záleží na občanoch.
  Ak je p. lengvarský dostatočne vzdelaný v oblasti zdravotníctva, tak vie, že sa očkuje až keď prejde epidémia, aby sa nevytvárali mutácie vírusu. Očkovanie pomáha, aby sa epidémia nevrátila. Takže na všetko potrebujeme odborníkov – major Haluška, Černí baroni 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *