Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Bödörovci lustrovali za vlády Smeru-SD

1 min read

Skupina okolo nitrianskeho veľkopodnikateľa Norberta Bödör lustrovala za jednofarebnej vlády strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) ministrov súčasnej vlády Igora Matoviča (OĽaNO) a Richarda Sulíka (SaS), bývalého predsedu Kresťanskodemokratického hnutia Alojza Hlinu, bývalého lídra strany Sieť Radoslava Procházku a súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Informoval o tom Denník N s tým, že rok pred parlamentnými voľbami 2016 si skupina okolo Norberta Bödöra a vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara nechala políciou vypracovať „vzťahové diagramy“, ktoré sa týkali hlavných politických rivalov strany Smer-SD.

Lustrácie už vyšetruje inšpekčná služba

Lustrácie opozičných politikov vrátane ich rodín, áut, bydliska, čísiel mobilov, občianskych preukazov a pasov teraz vyšetruje Úrad inšpekčnej služby, ktorý obvinil zo zneužitia právomoci vtedajšieho riaditeľa odboru podpory riadenia Národnej kriminálnej agentúry Mariana Zetocha.

Vzťahový diagram o svojej osobe a rodine cez víkend zverejnil Alojz Hlina. Vraví, že v jeho prípade polícia vyhotovila až tri takéto diagramy. Dva sa týkajú jeho osoby, tretí jeho firiem.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *