Aktuality24

Aktuálne správy na Slovensku a vo svete

Premiér informoval o ďalšom zvýhodnení

2 min read

Slováci nedodržiavali opatrenia, preto muselo opäť prísť k sprísneniu opatrení. Kedy a ako sa uvoľnia tie pre zaočkovaných a ako budú oproti ľuďom bez vakcíny zvýhodnení?

Vláda robí predvídateľné opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19. V rozhovore pre TASR to uviedol premiér Eduard Heger (OĽANO).

Heger pripomenul, že na Slovensku od februára do novembra platil COVID automat, kde nastavili pravidlá na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. Problém podľa predsedu vlády nastal vtedy, keď niektoré okresy “sčerneli” a ľudia v nich nedodržiavali nastavené opatrenia. COVID automat sa nemusel meniť, ak by sa pravidlá dodržiavali,” podotkol Heger.

Premiér naznačil, že po tom, čo čísla pozitívnych začnú klesať, Slovensko sa vráti naspäť ku COVID automatu. Ten by po novom mohol zvýhodňovať očkovaných. V čiernych okresoch by napríklad mohli navštevovať reštaurácie.

Vakcína znamená oveľa slobodnejší život aj dnes. Pre zaočkovaných totiž platí množstvo výnimiek zo zákazu vychádzania. Ľudia bez vakcíny na koronavírus aj naďalej pociťujú prísnejší lockdown. Všetky plánové uvoľnenia opatrení by sa ich vôbec nemali týkať. Od 3. januára sa na rozdiel od zaočkovaných napríklad nedostanú ani do reštaurácií či iných podobných novo otvorených prevádzok.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *