Bývalý senátor H. Black o expanzionizme NATO, americkej proxy vojny na Ukrajine, v Sýrii, Číne… Môžu byť ďalšie

Ilustračné foto: R.H. Black. Zdroj: screenshot/YouTube

S bývalým senátorom za štát Virginia Richardom H. Blackom nedávno urobil rozhovor Mike Robinson. Vo videu Black rozoberá konflikt na Ukrajine, svoje názory na rozpínavosť NATO a uvádza paralely s konfliktom v Sýrii. Black povedal, že USA majú strategickú politiku využívania proxy na zapojenie sa do vojny s cieľom zvrhnúť existujúce vlády. Povedal, že rozhodnutie o vojne na Ukrajine bolo prijaté vo Washingtone, DC.

Black povedal, že Ukrajina nemá pre Američanov zmysel, a napriek tomu sú americké životy ovplyvnené platením miliárd dolárov za zbrane pre Ukrajinu. Podobný prípad v Sýrii, kde boli na navrhovanú zmenu režimu využívaní radikálni islamskí teroristi, zlyhal.

Podľa šejka Hamada bin Jassima al-Thaniho , bývalého premiéra a ministra zahraničných vecí Kataru, projekt zmeny režimu v Sýrii sponzorovaný USA stál miliardy dolárov a bol spravovaný USA prostredníctvom kancelárie CIA v Turecku.

Arogancia NATO bráni serióznej reakcii na rozumnú požiadavku Ruska, aby Ukrajina nikdy nebola prijatá do aliancie

povedal Black.

19. februára Black vyzval Washington, aby vážne zvážil ruskú výzvu nerozširovať NATO. Povedal: „NATO a Spojené štáty odmietli odpovedať kladne na žiadosť Ruska vzdať sa ďalšieho rozširovania aliancie a stiahnuť zahraničné jednotky z krajín susediacich s Ruskom. Poznamenal, že tento návrh si zaslúži seriózne zváženie a odmietnutie rokovaní by mohlo dostať Rusko do krízy národnej bezpečnosti.

Black predtým pre Sputnik povedal, že uznanie Luhanskej a Doneckej ľudovej republiky (LĽR, DĽR) ruským prezidentom Vladimirom Putinom je znakom toho, že má v úmysle podniknúť ďalšie kroky na východe Ukrajiny a zároveň vyjadril nádej, že Spojené štáty a Európska únia budú pracovať na mierovom riešení krízy.

“Prezident Putin podpísaním dekrétu jasne vyjadril svoju vážnosť a ochotu podniknúť ďalšie kroky,” uviedol Black. “Dúfajme, že to spôsobí, že americké a európske mocnosti budú pracovať na vyriešení záležitostí spôsobom, ktorý zabráni krviprelievaniu pre Rusov aj Ukrajincov.”

Blacka neprekvapilo, že ruská dolná komora uznala odštiepenecké republiky v regióne Donbas, a povedal, že je to „ morálne oprávnené, pretože Ukrajina sa vzdala svojej zodpovednosti podľa dohôd z Minska , vykonala delostrelecké ostreľovanie regiónu a uvalila ekonomickú blokádu na obyvateľstvo“.

“Doteraz odmietali skutočné obavy Ruska,” zdôraznil. „USA mali na Ukrajine rozmiestnených 200 vojakov Národnej gardy Floridy a svoje jednotky tam rozmiestnila aj Kanada. Takéto činy boli pre Rusko neprijateľnou hrozbou. To malo byť každému jasné. Doteraz sa však zdalo, že politici nevnímajú nebezpečenstvo, ktoré bezohľadný postup NATO na východ spôsobil Rusku a dokonca aj západným štátom.

Black verí, že nezávislá nezúčastnená Ukrajina by zabezpečila stabilitu v regióne. „V ideálnom prípade by sa s Ukrajinou zaobchádzalo ako s Rakúskom počas studenej vojny, keď jej Sovietsky zväz dovolil, aby sa stala suverénnym, nezúčastneným, demilitarizovaným nárazníkom medzi Východom a Západom,“ vysvetlil, pričom pripomenul rakúsku deklaráciu neutrality z roku 1955, ktorá bola začlenená do jej vyhlásenia v ústave.

Kto je senátor Black?

Richard H. Black je republikánom a v rokoch 2012 až 2020 pôsobil ako člen senátu štátu Virgínia, pričom na konci svojho funkčného obdobia odchádza do dôchodku. Predtým pôsobil v rokoch 1998 až 2006 ako člen Virginia House of Delegates.

Black bol profesionálnym vojenským dôstojníkom, ktorý slúžil v americkej námornej pechote aj v zbore JAG zboru americkej armády. Slúžil celkovo 31 rokov v aktívnej a rezervnej službe, pričom z hodnosti vojaka postúpil až na plukovníka. Bol pilotom americkej námornej pechoty počas vojny vo Vietname, získal medailu Purpurové srdce, pričom absolvoval 269 misií bojových helikoptér.

Black čelil kritike zo strany mainstreamových médií v USA, pretože ponúka názory, ktoré sa líšia od inštitucionalizovaných zaujatých médií, ktoré pokrývali vojnu v Sýrii oslavovaním rebelov a démonizovaním sýrskej vlády. Médiá neinformujú o tom, že takzvaní rebeli nasledujú rovnakú politickú ideológiu radikálneho islamu, ktorú vysvetľujú ISIS, Al-Káida a Moslimské bratstvo.

Black a Sýria

V apríli 2014 Black poslal sýrskemu prezidentovi Bašárovi al- Asadovi list, v ktorom poďakoval „Sýrskej arabskej armáde za jej hrdinskú záchranu kresťanov v pohorí Qalamoun“ a za „úctivé zaobchádzanie so všetkými kresťanmi a malou komunitou Židov v Damasku.“  Black uviedol, že je zrejmé, že proti povstaleckým stranám vojny z veľkej časti bojovali „začarovaní vojnoví zločinci spojení s Al-Káidou“.

V roku 2015 ISIS zaradil Blacka na zoznam svojich nepriateľov a nazval ho „Americký križiak“. ISIS citoval nasledovné vyhlásenie Blacka: „Jedna vec je jasná, ak Damask padne, nad Damaskom zaveje obávaná čiernobiela vlajka ISIS. … Počas niekoľkých mesiacov po páde Damasku padne Jordánsko a padne Libanon. Myslím, že automaticky uvidíte začiatok historického presadzovania islamu smerom k Európe a myslím si, že Európa bude nakoniec dobytá.

  1. apríla 2016 Black začal trojdňovú cestu do Sýrie a svoju cestu vysvetlil v sérii výmen na Twitteri s The Washington Post. Black napísal, že USA boli „spojencami dvoch z najodpornejších národov na svete, Saudskej Arábie a Turecka, ktoré majú v úmysle vnútiť sýrskemu ľudu [wahábistickú] fundamentalistickú vládu.
  2. apríla 2016, pri návšteve nemocnice v Damasku, kde liečili vojakov, ktorí prišli o končatiny v boji proti teroristom, Black vyjadril znepokojenie nad sankciami USA, ktoré zabránili sýrskym nemocniciam dovážať materiály na výrobu umelých končatín a poskytovať ďalšiu zdravotnú starostlivosť. Opísal americké sankcie ako zločin proti ľudskosti v krajine, ktorá všetkým vo verejných nemocniciach poskytla bezplatné lekárske ošetrenie. Povedal: “Mali by sme zastaviť túto špinavú vojnu a zrušiť ekonomické obliehanie.”

Black považoval sýrsky konflikt za sprisahanie zahraničných mocností s cieľom zničiť krajinu a využiť falošné správy v mainstreamových médiách.

Cesta senátora Johna McCaina do Sýrie

Zatiaľ čo Black vstúpil do Sýrie legálne, republikánsky senátor z Arizony John McCain vstúpil do Sýrie v máji 2013 nelegálne, bez akýchkoľvek víz a hraničných kontrol.  McCain vstúpil do Idlibu nelegálne z Turecka a hostili ho teroristi zamestnaní v USA. McCain bol neskôr obvinený zo stretnutia s teroristami v amerických médiách po tom, čo jeden z mužov, s ktorými tam pózoval na fotografii, bol identifikovaný ako medzinárodný únosca . Ďalší muž na fotografii bol niektorými identifikovaný ako budúci vodca ISIS Baghdadi, ktorý bol neskôr zabitý v Idlibe, kde bola odfotená McCainova fotografia. V roku 2017 prezident Trump ukončil program CIA, ktorý podporoval teroristov v Sýrii.

Prieskum v USA o Ukrajine

“Boli časy, keď medzinárodná kríza zjednotila krajinu za reakciou federálnej vlády, ako aj jej lídrov,” povedal Patrick Murray, riaditeľ inštitútu pre prieskum verejnej mienky Monmouth University . “Ten čas je preč.”

Len 18 percent republikánov opýtaných v Monmouthe schvaľuje Bidenovo riešenie ukrajinskej krízy v porovnaní so 77 percentami demokratov. 69 percent opýtaných pre prieskum Monmouthskej univerzity zverejnený 11. mája podporuje vyslanie ďalších amerických vojenských jednotiek do východnej Európy, aby odradili ruského prezidenta Vladimira Putina od ďalšieho vystupňovania konfliktu, ale len 41 percent podporuje nasadenie amerických vojenských topánok na ukrajinskú pôdu.

obr. iStock

Biden na Taiwane

Taiwanci sledujú online videá základného výcviku americkej armády, keď cvičia nácvik prípravy na možnú vojnu proti Číne. USA už desaťročia varujú Taiwan pred možnou hrozbou zo strany Číny. Nedávny konflikt na Ukrajine využili USA na vyburcovanie strachu na Taiwane.

Peking si nárokuje Taiwan ako čínsku provinciu a prisahal, že ho „zjednotí“. Taiwan minul miliardy na nákup zbraní z USA a minulý týždeň minister obrany nariadil návrat k celoročnej brannej povinnosti pre mladých taiwanských mužov a ukončil alternatívu nevojenskej verejnej služby.

Admirál Lee Hsi-ming, bývalý náčelník námorníctva a náčelník generálneho štábu, vyzval na vládou podporované sily územnej obrany. Leeho návrh bol napísaný s Michaelom Hunzekerom, vojenským expertom z Univerzity Georgea Masona.

Počas nedávneho prejavu v Japonsku americký prezident Joe Biden varoval, že Čína „flirtuje s nebezpečenstvom“ v súvislosti s Taiwanom , prisľúbil vojenskú intervenciu na ochranu ostrova, ak bude napadnutý, a vytvoril paralelu medzi Taiwanom a ruskou inváziou na Ukrajinu. Je to už druhýkrát, čo za posledné mesiace jednoznačne vyhlásil, že USA budú brániť Taiwan, ak Čína zaútočí.

Keď sa ho novinári pýtali, či by USA vojensky bránili Taiwan, aj keď tak neurobili pri invázii na Ukrajinu, odpovedal: „Áno… to je záväzok, ktorý sme prijali“.

Za Clintona došlo k útoku USA a NATO na Juhosláviu, za Busha k útoku USA na Irak a Afganistan, za Obamu k útoku medzi USA a NATO na Líbyu a Sýriu a všetky tieto projekty boli urobené s cieľom zmeny režimov. Teraz je na čele Biden a na Ukrajine začal zástupnú vojnu, aby oslabil Rusko. Ukrajinský konflikt má len pár mesiacov a Biden už hrozí útokom na Čínu.

Steven Sahiounie

O Autorovi: Steven Sahiounie je dvakrát ocenený novinár. Je pravidelným prispievateľom do Global Research

Tento článok bol pôvodne publikovaný na mideastdiscourse.com

Redakčné upozornenie: Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. Portál SKsprávy publikuje aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie alebo jej vydavateľa. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie ako otvorenej platformy pre výmenu názorov.

 

SKSPRAVY

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/byvaly-senator-h-black-o-expanzionizme-nato-americkej-proxy-vojny-na-ukrajine-v-syrii-cine-mozu-byt-dalsie/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prevádzkovateľ InovationSK s.r.o., kontakt info@bossmedia.sk, telefón: 0903218367. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy. View more
Cookies settings
Súhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kto sme

Navrhovaný text: Adresa našej webovej stránky je: https://www.aktuality24.sk.

Komentáre

Navrhovaný text: Keď návštevníci webu zanechavajú na stránke komentáre, zbierame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári komentára a taktiež IP adresu používateľov a user-agent prehliadača z dôvodu ochrany proti spamu. Anonymizovaný reťazec vytvorený z vašej e-mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete na: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude vaša profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom vášho komentára.

Multimédiá

Navrhovaný text: Pri nahrávaní obrázkov na webovú stránku by ste sa mali vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akékoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Súbory cookies

Navrhovaný text: Ak pridáte komentár na našej stránke, môžete súhlasiť s uložením vášho mena, e-mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre vaše pohodlie, aby ste nemuseli opätovne vypĺňať vaše údaje znovu pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok. Ak navštívite našu stránku prihlásenia, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či váš prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú odstránené pri zatvorení prehliadača. Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili vaše prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíte možnosť "zapamätať", vaše prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z vášho účtu sú súbory cookies odstránené. Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo vašom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý ste upravovali. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Navrhovaný text: Články na tejto webovej stránke môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku. Tieto webové stránky môžu o vás zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať vašu interakciu s vloženým obsahom, včetne sledovania vašej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máte účet a ste prihlásený.

S kým zdieľame vaše údaje

Navrhovaný text: Ak požadujete obnovenie hesla, vaša adresa IP bude uvedená v e-maile na obnovenie hesla.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Navrhovaný text: Pri pridávaní komentára, komentár a jeho metaúdaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť podržané na moderáciu. Pre používateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského). Správcovia webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Aké práva máte nad svojimi údajmi

Navrhovaný text: Ak na tejto webovej stránke máte účet, alebo ste tu pridali komentár, môžete požiadať o export vašich osobných údajov, ktoré o vás ukladáme, včetne údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o vás musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam posielame vaše údaje

Navrhovaný text: Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu.
Save settings
Cookies settings